کد مطلب: 

292692

به روزرسانی زیرساخت‌های مرکز ملی تبادل اطلاعات در سال 1403

رییس سازمان فناوری اطلاعات ایران گفت: توسعه و بروزرسانی زیرساخت‌های نرم افزاری و سخت افزاری مرکز ملی تبادل اطلاعات و هم‌چنین طراحی و توسعه برای میزبانی پایگاه داده‌های پایه موضوع قانون مدیریت داده و اطلاعات ملی و ارائه خدمات الکترونیکی مربوطه به صورت مستقیم از طریق مرکز ملی تبادل اطلاعات، بخشی از برنامه‌هایی است که در سال آینده برای توسعه این مرکز در نظر گرفته شده است.
به روزرسانی زیرساخت‌های مرکز ملی تبادل اطلاعات در سال 1403

به گزارش سیتنا، محمد خوانساری در گفت‌و‌گو با مهر با اشاره به رشد تجمعی تراکنش‌های مرکز ملی تبادل اطلاعات از ابتدای دولت سیزدهم تا کنون گفت: از ابتدای راه‌اندازی مرکز ملی تبادل اطلاعات تا آغاز فعالیت دولت سیزدهم، حدود دو میلیارد تراکنش به ثبت رسیده بود.

وی با اشاره به عملکرد مرکز ملی تبادل اطلاعات در طول دولت سیزدهم تصریح کرد: از مرداد ماه سال ۱۴۰۰ تا پایان آن سال حدود دو میلیارد، در سال ۱۴۰۱ حدود هفت و نیم میلیارد و از ابتدای سال ۱۴۰۲ تا پایان بهمن ماه بیش از هشت میلیارد تراکنش به ثبت رسیده است.

معاون وزیر ارتباطات، در خصوص آخرین وضعیت مرکز ملی تبادل اطلاعات گفت: تا کنون بیش از سه هزار خدمت دراین مرکز، پیاده‌سازی شده‌اند. در همین راستا، ۱۵۲ دستگاه سرویس‌دهنده و بیش از هزار دستگاه سرویس گیرنده به فعالیت می‌پردازند.

وی در تشریح جزئیات بیشتر عملکرد مرکز ملی تبادل اطلاعات تصریح کرد: چهار اپراتور اصلی در مرکز ملی تبادل اطلاعات به فعالیت می‌پردازند که از میان آنها، دو اپراتور از ابتدای سال، فعالیت خود را آغاز کرده‌اند و به ارائه خدمات دولت به کسب و کارها (G2B) مشغول هستند. اپراتور سوم نیز که در زمینه ارائه خدمات انتظامی فعال است، از دی ماه کار خود را آغاز کرده است. گذرگاه تبادل خدمات دستگاهی وزارت اقتصاد و امور دارایی نیز نخستین گذرگاه خدمات سازمانی است که فعالیت خود را از دی ماه، آغاز کرده است و مسیری است که در سال آینده نیز ادامه خواهد داشت.

خوانساری در خصوص برنامه‌های پیش روی این حوزه در سال آینده گفت: توسعه و بروز رسانی زیرساخت‌های نرم افزاری و سخت افزاری مرکز ملی تبادل اطلاعات و هم‌چنین طراحی و توسعه برای میزبانی پایگاه داده‌های پایه موضوع قانون مدیریت داده و اطلاعات ملی و ارائه خدمات الکترونیکی مربوطه به صورت مستقیم از طریق مرکز ملی تبادل اطلاعات، بخش دیگری از برنامه‌هایی است که در سال آینده برای توسعه مرکز ملی تبادل اطلاعات در نظر گرفته شده است.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2024-03-26 11:08

افزودن دیدگاه جدید