کد مطلب: 

276835

هشدار جامعه گردشگری الکترونیکی ایران پیرامون کلاهبرداری در حوزه گردشگری

دبیر جامعه گردشگری الکترونیکی ایران به مسافران و گردشگران نوروزی که بلیت خریداری می‌کنند درباره فعالیت افراد کلاهبردار و غیرمجاز در فضای مجازی هشدار داد.
هشدار جامعه گردشگری الکترونیکی ایران پیرامون کلاهبرداری در حوزه گردشگری

به گزارش سیتنا به نقل از مهر، تقی حسین زاده گفت: همزمان با نزدیک شدن به عید نوروز و آغاز سفرهای نوروزی، بازار گردشگری رونق می گیرد و در این میان افراد سودجو که عملاً به صورت غیر مجاز فعالیت می کنند با تبلیغات سفرهای ارزان قیمت غیزواقعی و رویایی، مسافران را وسوسه می کنند.

وی نسبت به خرید بلیت و تورهای مسافرتی داخلی و خارجی و سایر خدمات سفر هشدار و تاکید کرد: افرادی سود جو و کلاهبردار تحت عنوان آژانس مسافرتی بدون هیچ گونه مجوز قانونی از سوی سازمان هواپیمایی کشوری و وزارت میراث فرهنگی و گردشگری و صنایع دستی صرفاً در شبکه های اجتماعی و یا از طریق سایت اقدام به فروش بلیت، تور و خدمات مختلف می کنند.

دبیر جامعه بیان کرد: افراد خدمات گیرنده از مراکز غیرمجاز درصورت مواجه شدن با هر مشکلی پی گیری از هیچ سازمان مرتبط را ندارند و از این رو افراد مورد سو استفاده می بایست درصورت وجود مستندات حقوق خود را از طریق مراجع قضایی پیگیری کنند.

وی گفت: گردشگران ومسافران استفاده‌کنندگان از فضای مجازی در صورت تمایل به خرید آنلاین یا الکترونیکی خدمات مسافرتی، تور، بلیت قطار، اخذ روادید، رزرواسیون هتل و بلیت مراکز تفریحی باید ضمن آگاهی و شناخت از سامانه مربوطه سایر نکات خرید مطمئن و امنیت در دنیای دیجیتال را رعایت کنند.

وی افزود: برای رزرو و خرید بلیت هواپیما، هتل، روادید، تور، بیمه و سایر خدمات سفر، باید حتماً از وبسایت شرکت‌های مسافرتی و گردشگری دارای مجوزاستفاده شود. همچنین مطالعه تعهدات درج شده مربوط به هر یک از خدمات سفر به دقت بررسی شود و نسخه‌ای از قرارداد و شرایط آن شامل زمان ورود و خروج، امکانات و سایر جزئیات سفر را بررسی و کنترل کنند.

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2023-01-28 11:12

افزودن دیدگاه جدید