کد مطلب: 

250380
قابلیت شارژ گوشی به وسیله انرژی موجود در هوا
محققان استرالیایی در تلاشند امکان شارژ گوشی‌‌ها توسط فرکانس‌‌های نامرئی را فراهم سازند.
قابلیت شارژ گوشی به وسیله انرژی موجود در هوا

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، محققان دانشگاه فلیندر استرالیا سعی دارند در چالش جدید خود انرژی نامرئی در فرکانس‌های مختلف محیط را مهار کنند. انرژی مد نظر این افراد شامل فرکانس‌های موجود در باد، هوا و الکتریسیته می‌شود. این فناوری که با عنوان نانوژنراتورهای تریبوالکتریک یا TENG شناخته می‌شود با هزینه کم و پیکربندی ساده قادر به تولید شارژ است.

با استفاده از این فناوری انسان‌ها قادرند دستگاه‌های الکتریکی کوچک مانند گوشی‌های هوشمند، دستگاه‌های بیومکانیک، حسگرهای مختلف مانند حسگر دما، فشار و نمونه‌های شیمیایی را شارژ کنند. این اطلاعات به تازگی توسط پروفسور یوهانگ تانگ از بخش علم و مهندسی دانشگاه فلیندر استرالیا منتشر شده‌ است.

تحقیقات در حال حاضر برای توسعه این فناوری ارزان صورت می‌گیرد و محققان سعی دارند از این طریق انرژی را با قیمتی بسیار کم در اختیار افراد قرار دهند. محمد خرسند، یکی از نویسندگان معتبر در مبحث نانو انرژی اظهار داشت: "محققان با استفاده از مواد غیرتهاجمی می‌توانند در آینده از این ویژگی برای کاربردهای مختلف در گجت‌های پوشیدنی استفاده کنند". 

در حال حاضر گروه‌های تحقیقاتی دیگری مانند دانشگاه سیدنی در استرالیا هم برآنند با کمک به دانشگاه فلیندر این فناوری را توسعه دهند و سرعت رشد آن را بیشتر کنند. این فناوری می‌تواند در مدت زمان کوتاه اتلاف انرژی را به میزان زیادی کاهش دهد و هزینه‌های کاربران برای دریافت انرژی را کنترل کند.

انتهای پیام

سیتنا 3

امتیاز: 

هنوز رأی ندارید
2020-10-26 12:20

افزودن دیدگاه جدید