کد مطلب: 

250324
مودم‌های 5G اپل تا ۲۰۲۳ توسط کوالکام تولید خواهند شد
بر اساس قراردادی که شرکت‌های اپل و کوالکام بسته‌اند، مودم‌های 5G شرکت اپل تا سال ۲۰۲۳ توسط کوالکام طراحی خواهد شد.
مودم‌های 5G اپل تا ۲۰۲۳ توسط کوالکام تولید خواهند شد

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، همانطور که در مراسم آنلاین و قبلی شرکت اپل مشخص شد، این شرکت در نسل جدید آیفون از شبکه اینترنت 5G استفاده کرده و طبیعتا از این پس تمام گوشی‌هایی که ان شرکت وارد بازار کند از این شبکه پشتیبانی خواهند کرد. طبق اطلاعات منتشر شده خانواده آیفون ۱۲ شرکت اپل برای شبکه 5G از مودم‌های X55 استفاده می‌کنند که عملکردی مشابه به پردازنده Snapdragon 865 که در گوشی‌های اندرویدی استفاده می‌شود دارد.

سال گذشته نیز شرکت اپل با شرکت کوالکام به توافق رسید تا این شرکت برای شرکت اپل دست به ساخت مودم‌های 5G بزند. مودم X55 استفاده شده در آیفون ۱۲ نیز توسط همین شرکت طراحی شده است و بر اساس توافق شرکت اپل و کوالکام در سال ۲۰۲۰ از آن استفاده شده است.

به تازگی نیز اطلاعاتی از برنامه آینده دو شرکت کوالکام و اپل در فضای مجازی منتشر شده است که اعلام می‌کند کوالکام قصد دارد برای سال ۲۰۲۱ دست به ساخت مودم X60 بزند که ویژگی‌هایی مانند کاهش میزان مصرف باتری، ابعاد کوچکتر و پشتیبانی از آنتن‌های نسل سوم هستند را خواهد داشت.

هنوز درباره مودم‌های آینده شرکت اپل اطلاعاتی منتشر نشده است، اما به احتمال بسیار زیاد این مودم‌ها X65 و X70 خواهند بود، اما جزئیاتی درباره آن‌ها فاش نشده است. گفتنی است در سال ۲۰۱۹ نیز اپل قراردادی را با شرکت اینتل بسته بود که احتمال همکاری با این شرکت برای ساخت مودم‌های 5G در سال ۲۰۲۲ را افزایش می‌داد با این حال به دلیل همکاری اپل با کوالکام نمی‌توان روی این موضوع حساب زیادی باز کرد و باید منتظر اعلام بعدی اپل یا هر کدام از این شرکت‌ها برای مشخص شدن آینده 5G در شرکت اپل منتظر ماند.

انتهای پیام

سیتنا 3

امتیاز: 

هنوز رأی ندارید
2020-10-24 15:29

افزودن دیدگاه جدید