کدخبر :241179 پرینت
17 بهمن 1398 - 12:17

باگ واتس اپ دسکتاپ به هکرها اجازه سوءاستفاده می‌داد!

باگی در اپلیکیشن واتس آپ دسکتاپ برطرف شده که به هکرها اجازه می داد از راه دور به فایل های رایانه کاربر دسترسی یابند. کاربران باید اپ دسکتاپ واتس اپ را آپدیت کنند.

متن خبر

به گزارش سیتنا به نقل از ای آر اس تکنیکا، واتس اپ ماه گذشته باگی را در اپلیکیشن دسکتاپ خود ترمیم کرد. این باگ به مهاجمان سایبری اجازه می داد به فایل های موجود در رایانه کاربر را از راه دور  دسترسی داشته باشند.

«گال وایزمن» یکی از کارشناسان شرکت امنیت سایبری «پریمتر ایکس» ادعا می کند برخی کاربرانی که از اپلیکیشن  واتس اپ روی رایانه مک استفاده می کنند یا آیفون آنها با اپلیکیشن واتس اپ روی رایانه دارای ویندوز یکپارچه شده ، قربانی این باگ امنیتی شده اند.

این کارشناس امنیتی شرکت پریمتر ایکس شکافی هایی در واتس اپ کشف کرد که هکرها می توانند از آن سواستفاده کنند تا با ارسال پیام ها و لینک های دستکاری شده  برای کاربر  به رایانه او نفوذ کنند.

وایزمن توانسته بود با استفاده از این شکاف های امنیتی پیام هایی حاوی کد بدافزار ارسال کند یا فایل های روی رایانه دیگر را بررسی کند.

به گفته این کارشناس امنیت سایبری اگر کاربران واتس اپ در آیفون، نسخه دسکتاپ و موبایل خود را آپدیت نکنند احتمال دارد تحت تاثیر این باگ امنیتی از اطلاعاتشان سواستفاده شود. همچنین کاربران باید از نسخه جدید مرورگر کروم نیز استفاده کنند.

نسخه های اپلیکیشن واتس اپ دسکتاپ پیش از v0.3.9309  و همچنین نسخه های پیش از 2.20.10 برای آیفون دارای باگ امنیتی مذکور هستند. 

پلتفرم دسکتاپ واتس اپ بیش از ۱.۵ میلیارد کاربر فعال در ماه دارد.

انتهای پیام

برچسب ها

نظرات خود را با ما درمیان بگذارید

افزودن دیدگاه جدید

کپچا
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.