کد مطلب: 

4488

شبکه‎ی تلویزیونی منافقین با حمایت مالی عربستان

عربستان سعودی از راه اندازی شبکه تلویزیونی گروهک تروریستی منافقین حمایت مالی می کند.

به گزارش سیتنا به نقل از العالم، دولت عربستان از راه اندازی شبکه ضد ایرانی وابسته به گروهک تروریستی منافقین با هدف تبلیغ علیه جمهوری اسلامی ایران حمایت مالی می کند.

"السفیر نیوز" به نقل از منبعی آگاه در سفارت عراق در لندن تأکید کرد: شماری از عناصر این گروهک تروریستی در اروپا با "محمد بن نواف بن عبدالعزیز" سفیر سعودی در انگلیس دیدار و از وی درخواست کردند به شبکه مذکور کمک کند. وی نیز به شرط گنجاندن سیاست های تعیین شده از سوی ریاض در برنامه کاری این شبکه، با این درخواست موافقت کرد.

این منبع با اشاره به اینکه، این شبکه با نام "رها" براساس سیاست خبری تدوین شده از سوی شبکه "العربیه" عربستان سعودی فعالیت خواهد کرد، اظهار داشت: در حال حاضر ۴۵ نفر در دفتر این شبکه در لندن مشغول فعالیت هستند.

دولت سعودی پیش از این نیز با هدف فتنه انگیزی؛ اقدام به تأسیس شبکه های فارسی زبان در راستای ترویج وهابیت کرده است؛ که البته به علت گفتمان غلط و غیرمنطقی و ترویج مفاهیم بی اساس، این شبکه ها نه تنها با استقبال بینندگان مواجه نشده، بلکه در نوع خود رسوایی بزرگی برای عربستان سعودی و سران وهابی این کشور به شمار می آیند.

همکاری رسانه ای سعودی ها با گروهک تروریستی منافقین و حمایت مالی از آن درحالی است که آمریکا پس از انتقال عناصر این گروهک از اردوگاه اشرف برای اخراج کامل آنها از عراق، نام این گروهک را از فهرست سازمانهای تروریستی وزارت خارجه خود حذف کرد.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2012-10-31 19:04

افزودن دیدگاه جدید