کد مطلب: 

4312

۵ راه برای متصل کردن لپ تاپ به تلویزیون

دلایل مختلفی وجود دارد برای اینکه شما بخواهید لپ تاپ خود را به تلویزیون متصل کنید. برای مثال، مشاهده تصاویر، ویدئوها، صفحات وب، بازی ها و… در یک صفحه نمایش بزرگتر.

 

به گزارش سیتنا، برای متصل کردن لپ تاپ به تلویزیون راه های مختلفی وجود دارد که ممکن است از آنها اطلاعی نداشته باشید. در این پست قصد داریم شما را با ۵ روش رایج برای متصل کردن لپ تاپ به تلویزیون آشنا کنیم.

 

۱- متصل کردن لپ تاپ به تلویزیون با استفاده از کابل S-Video

متصل کردن لپ تاپ به تلویزیون با استفاده از کابل S-Video

یکی از راحت ترین راههای متصل کردن لپ تاپ به تلویزیون استفاده از کابل S-Video است. پورت S-Video در بعضی از لپ تاپ ها و تلویزیون ها موجود است و شما می توانید از طریق آن لپ تاپ خود را به تلویزیون متصل کنید. البته این روش بیشتر برای PC ها مناسب است.

 

۲- متصل کردن لپ تاپ به تلویزیون با استفاده از کابل DVI

متصل کردن لپ تاپ به تلویزیون با استفاده از کابل DVI

شما می توانید با استفاده از یک کابل DVI یا Digital Video Interface لپ تاپ خود را به تلویزیون متصل کنید. این پورت در بیشتر تلویزیون های امروزی موجود است. البته برای استفاده از audio شما نیاز به یک کابل DVI جداگانه دارید.

 

۳- متصل کردن لپ تاپ به تلویزیون با استفاده از کابل VGA

متصل کردن لپ تاپ به تلویزیون با استفاده از کابل VGA

کابل VGA در بیشتر لپ تاپ ها وجود دارد و اگر شما می خواهید لپ تاپ خود را به یک تلویزیون قدیمی متصل کنید بهترین گزینه است چون از کیفیت بالایی برخوردار است. برای استفاده از این روش ابتدا لپ تاپ و تلویزیون را خاموش کنید سپس کابل را به هر دو متصل کرده و دوباره آنها را روشن کنید تا بهم متصل شوند.

 

۴- متصل کردن لپ تاپ به تلویزیون با استفاده از کابل HDMI

متصل کردن لپ تاپ به تلویزیون با استفاده از کابل HDMI

یکی از بهترین روش های متصل کردن لپ تاپ و PC به تلویزیون استفاده از کابل HDMI یا High Definition Multimedia Interface می باشد. همه تلویزیون های اچ دی یک پورت HDMI دارند که شما می توانید از آن استفاده کنید. HDMI از رزولوشن اچ دی پشتیبانی می کند و برای دریافت صدا و تصویر شما نیاز به کابل جداگانه ای ندارید. (برخلاف کابل DVI)

 

5- متصل کردن لپ تاپ به تلویزیون با استفاده از مبدل وایرلس

متصل کردن لپ تاپ به تلویزیون با استفاده از مبدل وایرلس

گزینه دیگر استفاده از یک مبدل وایرلس است که با استفاده از آن می توانید لپ تاپ، نوت بوک و PC خودتان را به تلویزیون متصل کنید. با استفاده از مبدل وایرلس شما می توانید تصاویر، ویدئوها، صفحات وب و… را با کیفیت ۱۰۸۰p مشاهده کنید. مدل های مختلفی از مبدل های وایرلس در بازار موجود است و شما می توانید از آنها استفاده کنید.

منبع: http://hinetwork.ir

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2012-10-13 19:00

افزودن دیدگاه جدید