کد مطلب: 

291944

قابلیت جدید واتس‌اپ جلوی مزاحمان را می‌گیرد

شرکت متا مالک برنامه پیام‌رسان واتس اپ، از افزودن قابلیت جدیدی خبر داد که به کاربران امکان می‌دهد تا پیش از ذخیره شماره فرستنده پیام در دفترچه تلفن، هویت و تصویر نمایه وی را تأیید کنند.
قابلیت جدید واتس‌اپ جلوی مزاحمان را می‌گیرد

به گزارش سیتنا، این اقدام در راستای تلاش‌های شرکت برای افزایش حریم خصوصی کاربران و محافظت از آنان در برابر مزاحمان و پیام‌های ناخواسته صورت گرفته است.

قابلیت جدید به کاربران اجازه می‌دهد تا پیش از افزودن شخص فرستنده به لیست مخاطبین، از هویت وی مطمئن شوند.

بر اساس توضیحات این شرکت، کاربران می‌توانند با بازکردن مرورگر وب در گوشی‌های هوشمند خود و تایپ لینک ویژه، پیش‌نمایش پروفایل فردی که برایشان پیام فرستاده را مشاهده کنند.

آنها همچنین می‌توانند با وارد کردن کد کشور پیش از شماره تماس، از اعتبار آن مطمئن شوند.

پس از انجام این مراحل ساده، گزینه ارسال از طریق واتس اپ برای کاربر نمایان می‌شود که وی را مستقیماً به صفحه اصلی برنامه هدایت می‌کند.

در آنجا می‌تواند بدون نیاز به ذخیره شماره تلفن، تصویر نمایه فرستنده را ببیند یا با وی گفتگو کند.

متا یادآور شد که در صورتی که فرستنده، تنظیمات حریم خصوصی را برای اشتراک‌گذاری تصویر فقط با مخاطبین، انتخاب کرده باشد، این امکان در دسترس نخواهد بود.

این شرکت همچنین به امکان استفاده از برنامه تروکالر برای مشاهده تصویر نمایه هر کاربر واتس‌اپ اشاره کرد.

مراحل استفاده از این قابلیت به شرح زیر است: مرورگر وب گوشی خود را باز کنید. لینک مربوطه را تایپ کرده و دکمه "ورود" را بزنید. به خاطر داشته باشید کد کشور را پیش از شماره تلفن وارد کنید.

عبارت "wa.me 91" را مشاهده خواهید کرد که ابزار واتس اپ برای گفتگو یا تأیید شماره مخاطب ناشناس بدون ذخیره شماره است.

پس از ورود، از شما شماره تلفن همراه دیگری خواسته می‌شود. باید شماره تلفن را دوباره وارد کنید و می‌توانید گزینه "ارسال از طریق واتس اپ" را انتخاب کنید که به صفحه واتس اپ هدایت می‌شوید.

اکنون می‌توانید بدون ذخیره شماره تصویر نمایه فرد را مشاهده یا با وی گفتگو کنید.

شرکت "متا" تأکید کرد که تلاش خواهد کرد تا با توسعه فناوری‌های جدید، حداکثر امنیت و حریم خصوصی را برای کاربران به ارمغان آورد و قابلیت جدید کمک خواهد کرد تا از گسترش پیام‌های مزاحم و کلاهبرداری جلوگیری شود.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 1
2024-03-05 23:32

افزودن دیدگاه جدید