کد مطلب: 

284961

خسارت ۵۵ میلیارد دلاری ثروتمندترین مرد آسیا در سال جاری میلادی!

بر اساس شاخص میلیاردهای بلومبرگ، گوتام ادانی، کارآفرین هندی و ثروتمندترین مرد قاره آسیا از ابتدای سال جاری میلادی تاکنون با کاهش ۵۵ میلیارد دلاری ثروت خود مواجه شده است.
خسارت ۵۵ میلیارد دلاری ثروتمندترین مرد آسیا در سال جاری میلادی!

به گزارش سیتنا، سال ۲۰۲۳ در حالی رو به پایان است که ثروتمندترین مرد قاره آسیا بیش از سایر ثروتمندان دنیا از بحران مالى جهان متضرر شده است.

شاخص میلیاردرهای بلومبرگ نشان می‌دهد در ۹ ماهه اول سال جاری سهام شرکت‌های گوتام ادانی ریزش شدید را تجربه کرد که در نتیجه این اتفاق، او ۵۵ میلیارد دلار از ثروت خود را از دست داده است.

گوتام آدانی، میلیاردر هندی که در اوایل سال جاری ثروتمندترین فرد آسیا و سومین ثروتمند جهان بود، اکنون با ضرر ۵۵ میلیارد دلاری در سهام خود، کل ثروت آدانی به ۶۵.۲ میلیارد دلار کاهش یابد و به رتبه ۱۹ ثروتمندان جهان سقوط کرده است.

بر اساس برآورد‌های فوربس، ثروت آدانی، تاجر و بازرگان ۵۹ ساله هندی، تا ۲۲ آوریل گذشته، به ۱۲۳.۷ میلیارد دلار رسیده است.

بر اساس گزارش بلومبرگ، ثروت این میلیاردر هندی که در میان ثروتمندان جهان در چهارماهه اول سال جاری میلادی بیشترین سود را به دست آورده است.

گفتنی است که آدانی تحصیلات دانشگاهی خود را رها کرده است. او در سال ۱۹۸۸ شرکتی را برای صادرات کالا تاسیس کرد و در سال ۲۰۰۸ برای نخستین بار با ثروت ۹.۳ میلیارد دلاری به جمع میلیاردرهای فوربس پیوست.

سپس همه‌‌گیری کرونا در سال ۲۰۲۰ باعث افزایش سود‌آوری او در بازار شد، خصوصا بعد از اینکه امپراتوری‌اش را با خریدهای بزرگ مانند خرید ۷۴ درصد از سهام فرودگاه بین المللی بمبئی - دومین فرودگاه شلوغ هند - و خرید بخش انرژی‌های تجدیدپذیر سافت‌بانک با قیمت ۳.۵ میلیارد دلار گسترش داده است.

گوتام ادانی، کارآفرینی ۶۰ ساله است که دامنه سرمایه‌گذاری‌هایش از معادن زغال سنگ تا رسانه‌ها را دربر می‌گیرد. از او به عنوان یکی از حامیان نزدیک نارندرا مودی، نخست‌وزیر هند یاد می‌شود.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 1
2023-09-10 16:14

افزودن دیدگاه جدید