کد مطلب: 

11205

همیشه به روزرسانی سیستم عامل خوب نیست!

همیشه به روزرسانی با بهبود عملکرد همراه نیست؛ شاید این جمله باور نکردنی باشد ولی مصداق واقعی آن هنگام مقایسه اندروید 4.3 و 4.4 قابل مشاهده است.

به گزارش سیتنا، شرکت OptoFidelity با استفاده از نرم‌افزار VideoMultimeter خود چندین آزمایش برای بررسی پخش ویدئو توسط این دو سیستم عامل ترتیب داده و نتایج به دست آمده به طرز شگفت‌آوری بر پیروزی نسخه قبلی یعنی اندروید 4.3 دلالت دارد.

نشان دادن انحراف به صورت یک حرکت سریع روی صفحه، اولین نتیجه حاصل از این آزمایش‌ها بود. دومین نتیجه نرخ انحراف از فریم بر ثانیه بوده که نرخ میانگین فریم را با سرعت مورد انتظار مقایسه می‌کند و هر درصد اختلاف با نرخ مورد انتظار نشان از یک نقطه خطا در پخش دارد.

آخرین عامل مورد سنجش هم فریم‌های از قلم افتاده بود و هر فریم از دست رفته منتج به یک نقطه خطا می‌شود.

بهترین نتیجه به کمک نکسوس 7 مدل 2013 و سیستم عامل اندرویدی 4.3 به دست آمد و درست زمانی که به اندروید 4.4 ارتقا داده شد دیگر توانایی پخش ویدیوی ۶۰ فریم بر ثانیه چه به صورت HD و چه Full HD را نداشت این در حالی است که اندروید 4.3 به راحتی از پس نمایش 60 فریم بر ثانیه برمی‌آمد.

این شرکت ضمن بیان عملکرد بهتر نسخه قبلی اندروید و با اشاره به عدم امکان پخش ویدئوهای 60 فریم بر ثانیه توسط اندروید 4.4 اعلام کرد: این به‌روزرسانی به طور مشخص روی کیفیت تماشای ویدیوهایی با سرعت ذکر شده که روز به روز بیشتر هم می شوند، اثر می‌گذارد و کاربر پیش از به‌روزرسانی به نسخه جدید باید این مورد را در نظر بگیرد. البته هنوز منابع دیگر موردی از این مشکل سیستم عامل فعلی اندروید اعلام نکرده‌اند.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2013-12-04 20:17

افزودن دیدگاه جدید