کد مطلب: 

294703

چینی‌ها یک اروپای باورنکردنی در کشورشان ساخته‌اند

آکس هورن (Ox Horn)، جدیدترین مجموعه تحقیقاتی و توسعه ساخت هوآوی در شهر شنزن چین است. این مجموعه حاوی ۱۲ شهرک و ۱۰۰ ساختمان مجزاست که تماما براساس معماری اروپایی ساخته شده‌اند.
چینی‌ها یک اروپای باورنکردنی در کشورشان ساخته‌اند

به گزارش سیتنا، این پردیس جدید چین به‌شدت از معماری اروپایی الهام گرفته است و در میان ساختمان‌های آن، معروف‌ترین ساختمان‌های اروپایی کپی شده است. تکمیل این پردیس تحقیقاتی حدود ۱.۵ میلیارد دلار هزینه برداشته است و اصلی‌ترین دفاتر تحقیق و توسعه شرکت هوآوی در این مجموعه قرار دارد.

این پردیس سیستم حمل‌ونقل تراموای مخصوص به خود را دارد.

از میان ساختمان‌ها یا شهرهای کپی‌شده اروپایی در این پردیس تحقیقاتی باید به‌ترتیب به قلعه هایدلبرگ آلمان و پل قدیمی آن و شهرهای ورونا و بولونیا (از ایتالیا)، بروژ (بلژیک) و آکسفورد (انگلستان) اشاره کرد.

چینی‌ها یک اروپای باورنکردنی در کشورشان ساخته‌اند

این پردیس به‌گونه‌ای طراحی شده است تا بتواند حداقل ۲۵هزار نفر را در خود جای دهد و آنقدر بزرگ است که گردش به دور آن با تراموا حدود ۲۵ دقیقه طول می‌کشد.

از آنجایی‌که شرکت هوآوی درباره فناوری، تحقیقات و توسعه پروژه‌های خود بسیار مرموز عمل می‌کند، پردیس آکس هورن برای عموم باز نیست و تنها کارکنان آن و خانواده‌هایشان می‌توانند در این مجموعه زندگی کنند.

چینی‌ها یک اروپای باورنکردنی در کشورشان ساخته‌اند

علاوه‌بر ساختمان‌های تاریخی و اروپایی ساخته‌شده در این پردیس، صدها فواره وجود دارد که تمام این مجموعه با دریاچه مصنوعی، قوهای مشکی و حتی یک جنگل کوچک تکمیل می‌شود.

اما به‌دلیل اینکه برای ساخت ساختمان‌های این مجموعه از معماری اروپایی استفاده شده است، این پردیس مورد انتقاد بسیاری از چینی‌ها قرار گرفته است.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

میانگین: 5 (1 vote)
سیتنا 4
2024-05-15 11:08

افزودن دیدگاه جدید