کد مطلب: 

292104

این شمشیر هزار ساله‌ از ته رودخانه کشف شد

گروهی از محققان اعلام کردند شمشیر زنگ‌زده‌ای که به کمک یک قلاب از یکی از رودخانه‌های واقع در انگلستان بیرون کشیده شده بود، درحقیقت یک سلاح وایکینگی است که به حوالی ۸۵۰ تا ۹۷۵ میلادی تعلق دارد.
این شمشیر هزار ساله‌ از ته رودخانه کشف شد

به گزارش سیتنا، «ترور پنی» در نوامبر سال ۲۰۲۳ در جست‌وجوی اشیای گمشده در رودخانه «چِروِل» واقع در «آکسفوردشر» بود که به این اکتشاف دست یافت. قلابی که او در آن روز به عمق رودخانه فرستاده بود، فقط تجهیزات داربست را بیرون کشید تا اینکه در نهایت به این شمشیر تاریخی برخورد.

«پنی» بلافاصله پس از کشف شمشیر، تصاویری از آن را در گوگل بارگذاری کرد تا آن را شناسایی کند. کاشف این شمشیر می‌گوید که با ارسال هر تصویری از این اثر تاریخی، شیء کشف‌شده به عنوان شمشیر واکینگی شناسایی می‌شد.

در نتیجه، «پنی» با مسئولان باستان‌شناسی منطقه تماس گرفت و شمشمیر را برای انجام تحقیقات تحویل داد.

محققان در نتیجه بررسی‌های اولیه تشخیص دادند که این شیء یک شمشیر وایکینگی است که قدمت آن به حوالی ۱۲۰۰ سال قبل می‌رسد.

قدمت این سلاح مربوط به دوره‌ای است که وایکینگ‌ها که در اصل غیرمسیحیانی از اسکاندیناوی بودند، برای غارت، تسخیر و تجارت با ساکسون‌های حاکم، به جزایر بریتانیا سفر کردند. وایکینگ‌ها در قرن هشتم میلادی با حمله به صومعه‌ای در «لیندیس‌فارن»، جزیره‌ای در سواحل شمال شرقی بریتانیا، در سال ۷۹۳ میلادی پا به خاک بریتانیا گذاشتند. حملات مشابهی در بریتانیا برای چندین قرن رخ داد و پس از سال ۸۳۵ میلادی زمانی که ناوگان بزرگ‌تری از وایکینگ‌ها شروع به ورود و نبرد کردند، تشدید شد. ارتش‌های سلطنتی پادشاهان بریتانیا به تدریج قلمروهایی را که وایکینگ‌ها در طول قرن دهم میلادی تصرف کرده بودند، دوباره تسخیر کردند و آنچه را مجموعه‌ای از پادشاهی‌ها بود در قلمرو جدیدی به نام «Englalond» متحد کردند.

شمشیر وایکینگی که اخیرا کشف شده است، در نهایت به نمایش گذاشته خواهد شد.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

میانگین: 5 (1 vote)
سیتنا 4
2024-03-09 19:05

افزودن دیدگاه جدید