کدخبر :289789 پرینت
20 دی 1402 - 09:10

این گیاه روی دست هواسازهای امروز می‌زند!

گیاه Neoplants با مهندسی زیستی می‌تواند هوای محیط خانه یا محل کار را حتی بهتر از دستگاه‌های تصفیه‌ی هوا، پاک‌سازی کند.

متن خبر

به گزارش سیتنا، استارتاپ فرانسوی Neoplants در CES 2024 از جدیدترین دستاوردهایش در حوزه‌ی تصفیه‌ی هوا با استفاده از گیاهان آپارتمانی رونمایی کرد. طبق اعلام این شرکت، گیاهان رشدیافته با مهندسی زیستی (Bio-Engineering) می‌توانند هوای محیط را خیلی بهتر از گیاهان آپارتمانی معمولی از آلاینده‌ها پاک کنند.

Neoplants سال ۲۰۱۸ تأسیس شد و تاکنون حدود ۲۰ میلیون‌ دلار سرمایه از طرف شرکت‌های مختلفی مثل True Ventures، Heartcore، Entrepreneur First و Collaborative Fund جمع‌آوری کرده است و سعی دارد با فناوری‌های مدرنش به بهبود تأثیر گل‌های خانگی بر کیفیت هوا کمک کند.

Neoplants با ارائه‌ی برخی نمودارها نشان داد گیاه Neo P1 این شرکت رویکردی پایدار و بالقوه برای افزایش کیفیت هوای داخل خانه‌ها ارائه می‌دهد که می‌تواند تغییر بزرگی در زندگی سبز و پاک در فضای زندگی و محل کار ما ایجاد کند. علاوه‌براین، گیاهان زیست-مهندسی‌شده‌ی استارتاپ مذکور حتی از بهترین دستگاه‌های تصفیه‌ی هوا عملکرد بهتری دارند.

Neo P1 علاوه‌بر بهبود اثربخشی گیاهان آپارتمانی معمولی، به مشکل حیاتی ترکیبات آلی فرار (VOCs) می‌پردازد؛‌ موادی که می‌توانند سلامت انسان را در محیط خانه و دفتر کار به‌خطر بیندازند. این گیاه آپارتمانی با فناوری پیشرفته‌ی زیست‌شناسی مصنوعی رشد پیدا کرده است و از نظر قدرت پاک‌سازی هوا نسبت‌ به همتایان اصلاح‌نشده‌ی خود عملکرد بسیار بهتری دارد.

براساس ادعای Neoplants، گیاه آپارتمانی این شرکت در تصفیه‌ی هوای خانه و محل کار درمقایسه‌با همتایان غیراصلاح‌شده‌اش تا ۲۰ برابر بهتر است.

اینکه ببینیم در دنیای مدرنِ محصولات الکترونیکی برخی شرکت‌ها به‌فکر سلامت انسان و تصفیه‌ی هوای محیط زندگی هستند، بسیار عالی است. باید دید گیاه Neo P1 می‌تواند راه خود را به خانه‌های تعداد زیادی از مردم باز کند یا خیر.

انتهای پیام

نظرات خود را با ما درمیان بگذارید

افزودن دیدگاه جدید

کپچا
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.