کدخبر :281795 پرینت
30 خرداد 1402 - 11:01

ساخت آلمان، شمشیری که پس از ۳ هزار سال سالم مانده

یک شمشیر برنزی که ظاهراً بیش از ۳۰۰۰ سال پیش ساخته شده، در آلمان کشف شده است. طبق گزارش‌های موجود، این شمشمیر همچنان با جزئیات خود به خوبی حفظ شده است و به گفته مقامان آلمانی، هنوز در نور خورشید می‌درخشد.

متن خبر

به گزارش سیتنا، دفتر ایالتی ایالت باواریا برای حفظ آثار تاریخی می‌گوید قدمت این شمشیر که هفته گذشته در شهر «نوردلینگن» کشف شده، احتمالاً به پایان قرن چهاردهم قبل از میلاد (اواسط عصر برنز) برمی‌گردد. اداره حفاظت از بناهای تاریخی ایالت باواریا توضیح می‌دهد که شمشیر به خوبی حفظ شده و همچنان می‌درخشد.

اطلاعات استخراج‌شده از شمشیر باستانی

طبق اطلاعات ارائه‌شده، این شمشیر دارای یک قبضه هشت ضلعی برنزی است و از قبری استخراج شده که در آن سه نفر (یک مرد، یک زن و یک پسر) دفن شده بودند. هنوز هویت این سه فرد و اینکه آیا با یکدیگر ارتباطی داشته‌اند یا خیر، مشخص نیست. همچنین محققان اعتقاد دارند که این شمشیر به‌عنوان یک یادبود دفن شده است.

[node:title]

«ماتیاس فایل»، رئیس دفتر ایالتی ایالت باواریا گفت: «شمشیر و محل دفن هنوز باید مورد بررسی‌های بیشتری قرار بگیرند تا باستان‌شناسان ما بتوانند این یافته‌ها را با دقت بیشتری دسته‌بندی کنند. اما اکنون می‌توانیم بگوییم که وضعیت نگهداری آن فوق‌العاده بود و کشفی مانند این بسیار نادر است.»

محققان اعتقاد دارند که این شمشیر در گذشته به‌عنوان یک سلاح واقعی مورد استفاده قرار گرفته است. به گزارش CNN در بیانیه آن‌ها آمده است: «مرکز توجه قسمت جلویی تیغه نشان می‌دهد که این شمشیر عمدتاً برای بریده‌شدن استفاده می‌شده است.»

انتهای پیام

نظرات خود را با ما درمیان بگذارید

افزودن دیدگاه جدید

کپچا
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.