کد مطلب: 

265686

ارزان‌ترین صعود ایران به جام‌جهانی!

سرپرست تیم ملی فوتبال کشورمان گفت: اگر باشگاه زنیت ادعا کرده که ما دعوتنامه آزمون را دیر فرستادیم بقیه باشگاه‌های اروپایی هم به ما بازیکن نمی‌دادند.
ارزان‌ترین صعود ایران به جام‌جهانی!

به گزارش سیتنا، مجتبی خورشیدی در خصوص صعود تیم ملی فوتبال به جام جهانی اظهار داشت:روزهای سختی را گذراندیم. برای هر لحظه بازی ها برنامه گذاشتیم چون اگر در بحرین حتی یک مساوی می‌دادیم بقیه بازی‌های ما تشریفاتی می شد.همه می‌دانند فدراسیون فعلی نوپا بود و با مشکلات عدیده‌ای که داشت توانست کار به خوبی پیش ببرد. عزیزی خادم از ساعت 6 صبح تا 12 شب وقت می‌گذاشت. تمام دپارتمان‌ها زحمت کشیدند ضمن آنکه کادر فنی و بازیکنان تلاشی ستودنی داشتند و در نهایت به جام جهانی صعود کردیم.

وی افزود: اغراق نیست که می‌گوییم ارزانترین صعود را به جام جهانی داشتیم. من فقط در مورد کادر فنی صحبت می‌کنم که با دوره‌های گذشته چقدر تفاوت رقمی داشتند. ضمن آنکه ما سریعترین صعود تیم ملی به جام جهانی را هم رقم زدیم.

سرپرست تیم ملی در خصوص پرداخت پاداش صعود به اعضای تیم ملی عنوان کرد: با مساعدت رئیس جمهور محترم و آقای سجادی پاداش‌ها در مرحله پرداخت قرار گرفت. تا یکی دو روز آینده پول به حساب همه واریز خواهد شد.

خورشیدی در پاسخ به این سوال که با توجه به قطعیت صعود، استراتژی تیم ملی و کادر فنی برای بازی‌های آتی چیست و آیا ممکن است بازیکنان جدیدی به تیم ملی دعوت شوند گفت: استراتژی کادر فنی این است که همه بازی ها را ببریم، حتی پیام نیازمند که بازی نکرده چیزی از بازیکنان درون زمین کم ندارد. نمی‌شود گفت ما الان با بازیکنان ذخیره بازی می‌کنیم چون جوان هستند. همان‌ جوان‌ها هم اگر بازی کنند محکوم به برد در بازی های آتی هستیم. ما اصلا این حس را نداریم که صعود کردیم چون می‌خواهیم در 3 بازی آینده برنده باشیم.

وی در خصوص مشکلاتی که برای مهدی طارمی به وجود آمد گفت: مهدی در ترکیه شرایط بسیار سختی را تجربه کرد.او به خاطر شرایط جوی به جای نشستن در استانبول راهی شهری به نام دالامان شد. طارمی حتی می‌گفت این شهر چیزی ندارد و من می‌ترسم اینجا غذا بخوردم و کرونا بگیرم.ما برای او پرواز گرفتیم اما راه 240 کیلومتری دالامان تا آنکارا را طی کرد اما به پرواز ساعت 10 شبی که برای او تهیه کردیم نرسید. قرار بود برای وی جت شخصی بگیریم اما اجازه نشستن به پروازها را به دلیل مشکلات جوی در ترکیه نمی‌دادند.

سرپرست تیم ملی که با برنامه ورزشگاه صحبت می کرد یادآور شد:چند بار سعی کردیم او را برگردانیم اما نمی‌شد.در ادامه از یک شرکت هواپیمایی کمک گرفتیم و این مهم با دستور ریاست جمهوری و وزیر ورزش اتفاق افتاد که طارمی از آنتالیا به تهران سفر کند اما چون او مسیر 6  ساعته دالامان تا آنتالیا را طی می کرد به پرواز نرسید. بعد از آن قرار شد هواپیمایی معراج مهدی را از ترکیه برگرداند  اما طارمی گفت شما یک میلیارد تومان هزینه می‌کنید که من ساعت 12 شب برگردم ولی اینجا ساعت 11:45 بلیط دارم و می‌توانم با همین پرواز برگردم. من حتی از او تشکر کردم چون گفت حیف است یک میلیارد پول بیت المال را برای برگشت من به این شکل هزینه کنید. طارمی ساعت 3:30 بامداد با شرایطی سخت به تهران رسید و بلافاصله قرنطینه شد و دیدید که با ما کمک هم کرد.

خورشیدی تاکید کرد: سردار آزمون، نوراللهی، حاج صفی، مجید حسینی و قائدی جایشان در بازی شب گذشته خالی بود. کادر پزشکی ما پیگیر است و اگر شرایط مهیا شود آنها باز می‌گردند و دست اسکوچیچ هم باز خواهد شد. از همه کسانی که برای تیم ملی زحمت کشیدند تشکر می‌کنم.

وی در خصوص اینکه زنیت مدعی شده فدراسیون نامه دعوتنامه را برای این باشگاه دیر ارسال کرده است گفت: ما یک لیست داریم که طبق آن همه نامه‌ها همزمان ارسال می‌شود. اگر اینگونه بود که باشگاه زنیت ادعا کرده بقیه باشگاه‌های اروپایی هم به ما بازیکن نمی‌دادند، پس چرا آنها به ما بازیکن دادند؟ هر حرفی را می‌شود زد ولی اثبات آن راحت نیست.. شب گذشته پورتو به دنبال این بود که چون صعود کردیم طارمی را فورا به پرتغال برگردانیم که اسکوچیچ مخالفت کرد.باشگاه آ ا ک هم همین درخواست را دارد اما باشگاه زنیت دو شب پیش اعلام کرد تست آزمون مثبت است و او نمی‌تواند به ایران بیاید. چیزی که من اطلاع دارم این است که تست سردار آزمون مثبت شده است. تست او باید منفی باشد که او اجازه پرواز بگیرد. ما حتی به فیفا هم در این زمینه شکایت کردیم اما وقتی تست او مثبت است کاری نمی‌توانیم انجام بدهیم.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

میانگین: 5 (1 vote)
سیتنا 4
2022-01-28 16:56

افزودن دیدگاه جدید