کدخبر :259654 پرینت
08 مرداد 1400 - 19:39

همسر معروف پیکه متهم شد

همسر کلمبیایی مدافع میانی تیم فوتبال بارسلونا به فرار از پرداخت مالیات درآمدهایش در مدت زندگی در اسپانیا متهم شده است.

متن خبر

به گزارش تسنیم، یک قاضی اسپانیایی از وجود مدارک کافی برای اثبات فرار مالیاتی شکیرا، همسر جرارد پیکه مدافع میانی تیم فوتبال بارسلونا خبر داد.

طبق اعلام این قاضی، مجموع مالیات‌هایی که این زن کلمبیایی ملزم به پرداخت آنها بوده و پرداخت نشده به 14.5 میلیون یورو می‌رسد و او در سال‌های 2012 تا 2014 از طریق جابجایی پول‌های خود به شرکت‌های مستقر در کشورهای دارای معافیت‌های مالیاتی، ارقام واقعی درآمدهایش را از مقامات اداره دارایی و خزانه‌داری اسپانیا مخفی نگه داشته است.

متهم شدن همسر 44 ساله پیکه به تخلف مالیاتی در نتیجه شکایت دادستانی مدعی‌العموم اسپانیا صورت گرفته و تا کنون 6 قفره فرار از پرداخت مالیات توسط او گزارش شده است.

علاوه بر 14.5 میلیون یوروی مالیاتی که شکیرا باید می‌پرداخت، اداره مالیات اسپانیا 3 میلیون یورو هم به عنوان سود تعلق گرفته این ملبغ طلب کرده است.

با این حال امکان آغاز یک پروسه حقوقی طولانی مدت برای اثبات اتهامات او وجود دارد چرا که وکلایش مدعی هستند مدت سکونت این زن کلمبیایی در اسپانیا کمتر از آن بود که او را شامل پرداخت مالیات به دولت اسپانیا کند. طبق قوانین اسپانیا هر فرد خارجی که بیش از 183 روز در این کشور اقامت اقامت داشته باشد مشمول پرداخت مالیات می‌شود و طبق ادعای دادستانی، شکیرا سال 2012 به مدت 243 روز، در سال 2013 به مدت 212 روز و در سال 2014 به مدت 244 روز در اسپانیا سکونت داشته است.

انتهای پیام

نظرات خود را با ما درمیان بگذارید

افزودن دیدگاه جدید

کپچا
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.