کد مطلب: 

256239

حکم مقصران سقوط هواپیمای آنتونف اعلام شد

مقصران سقوط هواپیمای آنتونف به حبس محکوم شدند.
حکم مقصران سقوط هواپیمای آنتونف اعلام شد

به گزارش رکنا، هفت سال پس از سقوط هواپیمای آنتونف تهران-طبس در نزدیکی فرودگاه مهرآباد که به جانباختن 40 نفر از سرنشینان آن منجر شده بود، چهار متهم پرونده از جمله رئیس اسبق سازمان هواپیمایی کشور به تحمل حبس محکوم شدند.

این حادثه مرگبار صبح روز 19 مردادماه سال93 اتفاق افتاد. آن روز هواپیمای آنتونف شرکت هواپیمایی سپاهان، دقایقی پس از پرواز از تهران به مقصد طبس، در شهرک آزادی در حوالی فرودگاه مهرآباد سقوط کرد و 40 نفر از سرنشینان آن از جمله کادر پرواز جان خود را از دست دادند و هشتنفر دیگر به شدت مجروح شدند. این حادثه تکان‌دهنده سرآغاز پرونده ای قضایی و دنباله دار شد.

یافته های اولیه نشان می داد کوتاهی مسئولان وقت سازمان هواپیمایی و شرکت هواپیمایی سپاهان باعث وقوع این فاجعه شده است. به همین دلیل برای چهار نفر از متهمان ازجمله رئیس اسبق و دو نفر دیگر از مدیران سازمان هواپیمایی کشوری و مدیرعامل شرکت هواپیمایی سپاهان به اتهام معاونت در قتل شبه عمد، مشارکت در تسبیب ضرب و جرح شبه عمدی هشت نفر و مشارکت در تسبیب در قتل شبه عمد چهل نفر کیفرخواست صادر و به مجتمع قضایی کارکنان دولت فرستاده شد.

با تشکیل پنج جلسه محاکمه در شعبه 1058 مجتمع قضایی کارکنان دولت سرانجام قاضی علی اکبر عالیشاه چهار متهم را در این حادثه مقصر تشخیص داد و آنها را به تحمل حبس محکوم کرد. طبق رای صادر شده هریک از آقایان علیرضا.ج، مهدی. ع ، مجید.ح و محمد. چ به تحمل سه سال حبس تعزیری محکوم می شوند که دادگاه دو سال از این مجازات را برای پنج سال تعلیق کرد. همچنین برای خلبان و کمک خلبان نیز در مجموع 40 درصد قصور در نظر گرفته اما به دلیل فوت آنها قرار موقوفی تعقیب صادر شد.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

میانگین: 5 (1 vote)
سیتنا 4
2021-04-13 01:08

افزودن دیدگاه جدید