کد مطلب: 

251621

شلیک مرگبار؛ پایان اختلافات مرد جوان با همسر/ دیگر برایم قابل تحمل نبود

مردی که متهم است همسرش را با شلیک گلوله به قتل رسانده است، در زندان در انتظار برگزاری جلسه محاکمه به سر می‌برد تا مجازاتش تعیین شود.
شلیک مرگبار؛ پایان اختلافات مرد جوان با همسر/ دیگر برایم قابل تحمل نبود

به گزارش شرق، رسیدگی به این پرونده از زمانی آغاز شد که کارآگاهان جنایی استان فارس مطلع شدند زنی جوان به‌طرز مشکوکی در خانه‌اش جان باخته است. آن‌ها وقتی در محل حادثه حضور یافتند، پیکر غرق در خون زنی به نام ناهید را مشاهده کردند که معلوم بود هدف گلوله قرار گرفته و کشته شده است. نخستین مظنون این جنایت کسی نبود جز شوهر مقتول که حمید نام دارد. حمید در بازجویی‌ها ادعا کرد از ماجرای کشته‌شدن همسرش بی‌اطلاع است. او گفت نمی‌داند چه کسی و با چه انگیزه‌ای وارد خانه‌شان شده و به همسرش شلیک کرده است. ادعاهای این مرد منطقی به نظر نمی‌رسید، زیرا اگر غریبه‌ای وارد خانه شده بود باید ردپایی از او بر جا می‌ماند؛ درحالی‌که شواهد ازجمله پوشش مقتول نشان می‌داد او در خانه با فردی آشنا تنها بوده است.

حمید نتوانست به سؤالات پلیس جواب بدهد و از آنجا که مسجل شده بود این جنایت با انگیزه شخصی رخ داده است، مظنون پرونده در پاسخ به این پرسش که چه فرد یا افرادی با او یا همسرش خصومت داشتند، سکوت کرد. ظن به ارتکاب جنایت به دست حمید زمانی قوت گرفت که مأموران از داخل خانه سلاحی شکاری پیدا کردند.

به این ترتیب مرد جوان بازداشت و پیکر همسرش به پزشکی قانونی منتقل شد. چندی بعد کارشناسان اسلحه در نظریه‌ای اعلام کردند سلاحی که مقتول با آن هدف گرفته شده، همان تفنگ شکاری است که به شوهر او تعلق دارد. این‌گونه بود که همه راه‌ها برای فرار از زیر بار اتهام به روی حمید بسته شد و او در محاصره ادله گوناگون قرار گرفت. مرد جوان در نهایت به کشتن همسرش اعتراف کرد و گفت: من و ناهید از مدت‌ها قبل با هم اختلاف داشتیم. دلیل اصلی کشمکش‌های ما هم به موضوعات اقتصادی برمی‌گشت. ما قبلا چند بار با هم دعوا کرده بودیم و من از شرایطی که داشتم به‌شدت ناراحت و تحت فشار بودم، به‌گونه‌ای که دیگر نمی‌توانستم این اوضاع را تحمل کنم. همین هم سبب شد نقشه قتل در ذهنم جرقه بخورد و در نهایت نیز بعد از یک مشاجره او را با سلاح شکاری کشتم و سعی کردم وانمود کنم قتل او کار من نیست. زمان حادثه خیلی عصبانی بودم و از شدت خشم نمی‌توانستم خودم را کنترل کنم.

متهم در ادامه به بازسازی صحنه جرم پرداخت و توضیح داد سلاح شکاری را مدت‌ها قبل خریده بود. در نهایت تمام قطعات این پازل جنایی کنار هم قرار گرفت. متهم پس از تکمیل‌شدن تحقیقات مقدماتی، با صدور قرار بازداشت روانه زندان شد. در سوی دیگر ماجرا، بازپرس برای حمید قرار مجرمیت صادر کرد که این قرار به صدور کیفرخواست علیه او به اتهام قتل عمد منجر شد.

این پرونده اکنون روی میز قضات دادگاه کیفری استان فارس قرار گرفته و حمید به‌زودی در شرایطی برای دفاع از خود در دادگاه حاضر می‌شود که برای او مجازات مرگ درخواست شده است.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

میانگین: 4.3 (3 رای)
سیتنا 4
2020-11-25 11:21

افزودن دیدگاه جدید