کد مطلب: 

251602
ماجراهای عجیب و غریب تعویض دیاباته از زبان مربی استقلال
شیخ دیاباته به رختکن رفت که کفش خود را تعویض کند. البته این کارباید توسط تدارکات تیم انجام می شد و به همین خاطرهم آقای فکری عصبانی شد.
ماجراهای عجیب و غریب تعویض دیاباته از زبان مربی استقلال

به گزارش ورزش سه، اواخربازی فولاد خوزستان و استقلال تهران حادثه عجیبی برای محمد دانشگر پیش آمد و او به تابلوهای تبلیغاتی کنار زمین برخورد کرد و مصدوم شد! برهمین اساس محمود فکری تصمیم گرفت شیخ دیاباته را جانشین دانشگر مصدوم کند اما این تعویض حدود 10 دقیقه به طول انجامید. برخی عنوان کردند پزشک تیم مقصر بوده که زودتر جدی بودن مصدومیت دانشگر و ضرورت تعویض او را به کادرفنی یادآوری نکرده و برخی دیگر کادر فنی استقلال را مقصر دانستند.

گروهی نیز بیشتر تقصیرات را متوجه پرویز مظلومی سرپرست این فصل آبی ها دانستند که تجربه کافی برای فعالیت در این سمت حساس را ندارد. هرچه بود اما تیم استقلال در این بازی حساس حدود 10 دقیقه 10 نفره بازی کرد و تعویضی نداشت که این اتفاق انتقادات زیادی را نسبت به کادرفنی و سرپرست این تیم به دنبال داشت. همچنین محمود فکری نیز جر و بحثی با شیخ دیاباته داشت که منجر به اخراج موقت این مهاجم خارجی شد و...

دیشب (دوشنبه شب) در برنامه "فوتبال برتر" محمد حسین میثاقی مجری برنامه اعلام کرد حنیف عمران زاده تماس گرفته و توضیحاتی در این خصوص ارائه داده است. البته از توضیحات میثاقی هم که درگیر گفت وگوی جنجالی سعید آذری و احمد مددی مدیران دو باشگاه فولاد خوزستان و ذوب آهن اصفهان بود کسی چیزی دستگیرش نشد!

درهمین ارتباط بد ندیدیم با خود حنیف عمران زاده مربی استقلال تماس بگیریم و ببینیم بین او و میثاقی یا بهتر بگوییم درآن 10 دقیقه کذائی روی نیمکت این تیم هنگام تعویض دیاباته چه گذشته است؟

* چه شد که با محمد حسین میثاقی مجری برنامه فوتبال برترتماس گرفتید؟
- به هرحال یکسری صحبت هایی انجام شد که به نظرمی رسید برپایه اطلاعات درستی نیست. به همین خاطر گفتم با  محمد حسین میثاقی تماس بگیرم و واقعیت ماجرای تعویض دیاباته را توضیح بدهم.

* بازهم ما از صحبت های مجری برنامه فوتبال برتر چیز خاصی دستگیرمان نشد. چرا تعویض یک بازیکن باید 10 دقیقه طول بکشد؟ پزشک تیم به شما دیر اطلاع داد؟
- نه، پزشکان تیم پس از رسیدن بالای سرمحمد دانشگر اطلاع دادند او نمی تواند بازی کند. اصلا ماجرای مصدومیت محمد هم عجیب و غریب بود که آن طور به تابلوهای تبلیغاتی برخورد کرد. اما هیچ کسی اشاره ای نکرد که در ورزشگاه بزرگی مثل شهدای فولاد چرا باید تابلوهای تبلیغاتی استاندارد وجود نداشته باشد؟

* یعنی معتقدید تابلو استاندارد نبود که دانشگر مصدوم شد؟
- دقیقا همین طوراست. وقتی مسئولان یا ناظران برگزاری یک مسابقه ورزشگاهی را مورد بررسی و ارزیابی قرارمی دهند باید همه جوانب را درنظربگیرند. اینکه فقط یک مسابقه را به هر شکلی برگزار کنیم درست نیست. ناظران باید به سلامتی بازیکنان فوتبال هم فکر کنند. تابلوهای تبلیغاتی نباید به گونه ای ساخته و کنار زمین نصب شود که باعث مصدومیت فوتبالیست ها شود و ما دربرخی ورزشگاه ها می بینیم دریچه آهنی شیرآب یا حتی کانال خروجی آب و وسائل اضافی کنارزمین است و کسی هم یک لحظه به این مسئله فکر نمی کند که شاید باعث مصدومیت یک فوتبالیست شود.

* ازاصل بحث دورنشویم! درادامه چه شد که تعویض دانشگر 10 دقیقه به طول انجامید؟
- ما قصد داشتیم خیلی زودتر دیاباته را به زمین بفرستیم چون با حضور او فشار روی دفاع حریف بالا می رفت و من یقین دارم که حتی بازی را می‌بردیم اما فرشید اسماعیلی اعلام کرد زانویش درد می کند و نمی تواند ادامه دهد. ما هم دست نگه داشتیم و از طرفی فولادی ها هم دو تعویض همزمان انجام دادند که با تابلوی تعویض دستی بود! اشاره من به اینکه برای برگزاری یک مسابقه باید ناظربازی همه موارد را لحاظ کند همین بود که این تعویض ها به جای تابلوی تعویض الکترونیکی با تابلوی تعویض دستی انجام و برای هر تعویض کلی وقت تلف شد! تعجب من اینجاست که چرا در این شرایط کُرونایی که تیم ها می توانند 5 تعویض در 3 نوبت انجام دهند و گاهی قرار بر تعویض 2 بازیکن همزمان می شود چرا به میزبان هشدار نمی‌دهند تابلوهای تعویض باید الکترونیکی باشد؟ برای انجام دو تعویض داور چهارم و ناظربازی باید " روبیک" بازی کنند!

* ولی گفته می شود شیخ دیاباته هم وقتی دید شما تعویض را نگه داشته و او را معطل کرده اید قهر کرد و به رختکن رفت؟ موضوعی که واکنش محمود فکری و اخراج دیاباته را به دنبال داشت؟
- شیخ دیاباته به رختکن رفت که کفش خود را تعویض کند. البته این کار باید توسط تدارکات تیم انجام می شد و به همین خاطر هم آقای فکری عصبانی شد. البته شیخ دیاباته پسرخوب و بازیکنی حرفه ای است و پس از حضور در کمیته انضباطی باشگاه سرتمرین آمد و همه چیز حل و فصل شد.

* نقش پرویز مظلومی سرپرست تیم در این تأخیر در تعویض چه بود؟
- گفتم که چند عامل دست به دست هم داد که این تعویض دیر انجام شود و پرویزخان هم به داور چهارم و ناظربازی گفت چرا باید تابلوی تعویض یک بازی حساس لیگ برتری باید دستی باشد؟! متأسفانه این مسائل باید قبل ازبازی حل شود اما نشد.

* قبول داری خیلی بازی پرحاشیه و عجیب و غریبی بود؟
- صحبت های لازم را آقای مددی مدیریت باشگاه استقلال انجام داده و همه حرف ها را زدند. آن بازی تمام شد و ما چهارشنبه با ماشین سازی تبریز بازی داریم. بنابراین تمام فکر و ذکرخودمان را روی این مسابقه گذاشتیم و دیگر هم دوست نداریم به بازی فولاد خوزستان برگردیم.

انتهای پیام

سیتنا 4
2020-11-25 00:07

افزودن دیدگاه جدید