کد مطلب: 

249940
با حکم AFC روسیاهی برای النصری‌های مقیم ایران ماند
پیشکسوت باشگاه پرسپولیس به خبرورزشی گفت: وقتی عکس پای عیسی را دیدم، باورم نمی‌شد با این وضعیت او بازی کرده. واقعاً دمش گرم.
با حکم AFC روسیاهی برای النصری‌های مقیم ایران ماند

به گزارش خبرورزشی، مهرداد میناوند از جمله پیشکسوتانی است که همیشه رک و بی پرده صحبت می‌کند و به اصطلاح خبرنگاران، مصاحبه‌هایش پر از تیتر است. امروز فرصتی دست داد تا با میناوند درخصوص حواشی پیرامون پرسپولیس گفت‌وگویی انجام دهیم که در ادامه می‌خوانید.

بعد از کلی نگرانی برای هواداران بالاخره رأی AFC در مورد شکایت النصر صادر و مشخص شد پرسپولیش مرتکب خطایی نشده است.
ما از اول هم مطمئن بودیم که قرارداد بازیکنان جدید قانونی بسته شده و مشکلی نیست ولی یکسری معلوم‌الحال و وطن‌فروش که به نظرم اصلاً ایرانی نیستند و فقط پاسپورت ایرانی دارند، شلوغش کردند و می‌خواستند به هواداران پرسپولیس استرس وارد کنند که تیرشان به سنگ خورد. با رأی AFC و بی‌گناهی پرسپولیس، روسیاهی ماند برای هواداران النصر مقیم ایران که واقعاً برای‌شان متأسفم.

معلوم است دل پری دارید؟
بله واقعاً ناراحتم. در این شرایط بد اقتصادی و کرونا، پرسپولیس حداقل ۵۰ میلیون آدم را خوشحال کرد ولی یک عده با نامردی می‌خواستند این شادی را تلخ کنند. مثل این می‌ماند که وسط عروسی یک عده با لباس سیاه بروند و عزاداری کنند. کری خوب است، خودم هم کل‌کل فوتبالی می‌کنم ولی این کار‌ها جای هیچ دفاعی ندارد؛ حالا می‌خواهد از طرف هواداران هر تیمی باشد. نمی‌دانم چرا هیچ نظارتی روی فضای مجازی نیست و با این افراد برخورد نمی‌شود. نمی‌دانم آدمی مثل خطیر کجای فوتبال است که در مورد پرسپولیس حرف می‌زند. از همین‌جا به او هشدار می‌دهم اگر یک بار دیگر حرفی بزند که هواداران را ناراحت کند، برای علیرضا حقیقی بلیت می‌گیرم تا جوابش را مثل دفعه قبل بدهد.

شاید کسی فکرش را نمی‌کرد پرسپولیس به فینال آسیا برسد. به نظر شما این تیم قهرمان می‌شود؟
بله دقیقاً درست است شاید خیلی‌ها فکرش را نمی‌کردند این تیم با آن همه مشکل و جدایی سه بازیکن اصلی خود به فینال برسد و حتی بعضی از افراد نزدیک به باشگاه و برخی از پیشکسوتان با دو گزینه برای جانشینی یحیی حرف زدند، چون پیش خودشان فکر می‌کردند یحیی سه بازی را می‌بازد و کنار می‌رود. خدا را شکر اتحاد، همدلی و تلاش کادر فنی و بچه‌ها همه این مشکلات را شکست داد و به فینال رسید. دو سال قبل با پنجره بسته و ۱۲ بازیکن فینالیست شدیم ولی امسال بچه‌ها کاری کردند کارستان و دست تک‌تک‌شان درد نکند. به امید خدا امسال قهرمان می‌شویم. فقط مشکل تاریخ فینال است، چون سخت می‌شود فرم ایده‌آل تیم را نگه داشت. کاش فینال بلافاصله برگزار می‌شد و بچه‌ها با جام برمی‌گشتند.

چه کسانی نمی‌خواستند یحیی نتیجه بگیرد؟
نمی‌خواهم اسم بیاورم ولی خیلی‌ها بودند. آن‌ها خیلی سعی کردند یحیی عصبی شود و خودش برود، همان‌هایی که بعد از باخت دربی او را کوبیدند. یحیی هم فهمید، حتی با جانشینش مذاکره کردند ولی ول نکرد، ماند و تیم را به فینال آسیا برد. دقیقاً برخلاف سرمربی قبلی استقلال که وقتی فهمید دارند با فرد دیگری مذاکره می‌کنند، تیمش را ول کرد و رفت.

در مورد محرومیت عجیب آل‌کثیر هم صحبت کنید.
واقعاً نامردی کردند، ۶ ماه محرومیت یک بازیکن را نابود می‌کند، همه می‌دانند او قصد توهین نداشته. فقط امیدوارم طوری شود که او را ببخشند و بتوانیم در فینال از عیسی استفاده کنیم. همان موقع که او به پرسپولیس آمد، به من گفت به عشق پیراهن شماره ۷ آمدم. نمی‌دانم اصلاً بایگانی چه معنی می‌دهد ولی از علی پروین خواهش می‌کنم صحبت کند و اجازه بدهد عیسی شماره ۷ را بپوشد. وقتی عکس پای عیسی را دیدم، باورم نمی‌شد با این وضعیت او بازی کرده. واقعاً دمش گرم.

الان نگرانی هواداران پرسپولیس پرداخت طلب برانکو و البته جدایی نفراتی مثل شجاع است.
واقعاً زشت است این‌گونه با مربی‌ای که کلی جام آورده، رفتار می‌کنند. باور کنید پیام‌های زیادی گرفتم که هواداران گفتند شماره حساب بدهند، خودمان پول برانکو را می‌دهیم. آقایان مسئول، اگر نمی‌توانید پول برانکو را بدهید، لااقل شماره حساب بدهید مردم پول می‌دهند. افشین پیروانی خیلی زحمت می‌کشد ولی به نظرم الان وقت سکوت نیست و او باید حرف بزند، چون مسئولیت دارند و باشگاه را تحت فشار بگذارند. افشین که نباید مثل سرپرست قبلی باشد که همیشه با مدیرعامل قبلی من‌تومن بود و شب‌ها در اتاق مدیر می‌خوابید. افشین باید صدای هوادار باشد و مشکلات را بگوید. مردم از من، علی کریمی، مهدوی‌کیا و بقیه می‌خواهند که بگوییم و ما هم فقط می‌توانیم مصاحبه کنیم ولی افشین می‌تواند اعتراض کند و فشار بیاورد. رسول‌پناه ورزشی نیست ولی می‌دانم مشاوران خوبی ندارد و همین حالا باید این عده که مشاوره اشتباه می‌دهند را اخراج کند، چون برایش گران تمام می‌شود. خودم بعد از بازی با پاختاکور با شجاع حرف زدم و به او گفتم نمی‌گذارم جدا شوی ولی او اصرار به جدایی دارد. می‌گوید باشگاه حتی جواب تلفنش را نمی‌دهد. او خودش خواست تمدید کند، نمی‌دانم چرا باشگاه کوتاهی می‌کند. شجاع، کنعانی‌زادگان و بازیکنان دیگر حق‌شان است پول خوب بگیرند. دیگر باید آن‌ها چه کاری می‌کردند که نکردند و این اوج بی‌انصافی است. خواسته همه، حفظ بازیکنان است و باشگاه باید این کار را انجام دهد.

خیلی‌ها در مورد جدایی ترابی و علیپور هم باشگاه را مقصر می‌دانند.
بله باشگاه باید کاری می‌کرد که آن‌ها جدا نشوند. علیپور در این سال‌ها همه تلاشش را کرد و قراردادش تمام شد ولی می‌دانم از یک ماه و نیم قبل از جدایی مدیر برنامه‌های ترابی به باشگاه اعلام کرد اگر پولش را ندهید، جدا می‌شود و به خاطر ١٨٠ میلیون مهدی جدا شد. به خدا اگر می‌دانستم، خودم این پول را رفاقتی می‌دادم تا به این شکل ترابی نرود یا اگر قصد جدایی دارد، حداقل ۳۰۰، ۴۰۰ هزار دلار گیر باشگاه بیاید ولی متأسفانه من دیر این موضوع را فهمیدم.

حرف پایانی؟
ممنون از تماس شما ولی می‌خواهم یک حرفی بزنم. همه می‌دانند چقدر علی پروین را دوست دارم ولی از او گله‌مندم. اصلاً هواداران انتظار ندارند او بیاید به نفع تیم رقیب که آنقدر به پرسپولیس تیکه انداختند و انگ حکومتی بودن و حمایت شدن را به ما زدند، صحبت کند. آن‌ها خودشان پیشکسوت دارند و هر روز مصاحبه می‌کنند. پروین نباید بگوید از وزارت می‌خواهم به استقلال کمک کند. مردم ناراحتند، چون در این مدت استقلالی‌ها، البته نه همه آنها، انواع و اقسام توهین‌ها را به ما کردند و دیگر نیازی نیست اسطوره پرسپولیس هم به جای حمایت از تیم خودش، از آن‌ها دفاع کند. ضمن اینکه آن همه آدمی که در فرودگاه بودند برای استقبال تا قبل از آن کجا تشریف داشتند؟ آقای نبی، علی‌نژاد از وزارت ورزش، علی پروین عزیز و... تا الان کجا بودید که پرسپولیس کلی مشکل داشت و به سختی به قطر رفت و کوچکترین امکاناتی برای استفاده نداشت؟ شما می‌دانید تیم در چه هتل بدی بود؟ کدام‌تان حرف زدید و اعتراض کردید؟

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 4
2020-10-11 23:55

افزودن دیدگاه جدید