کد مطلب: 

235731

قلعه‌نویی: چند مربی هستند که دست به هر کاری می‌زنند

سرمربی تیم فوتبال سپاهان اصفهان گفت: اگر جلالی چند سال در گل‌گهر بماند، نگرش و نوع فوتبال گل‌گهر و سیرجان تغییرات زیادی خواهد کرد.
قلعه‌نویی: چند مربی هستند که دست به هر کاری می‌زنند

به گزارش خبرورزشی، امیر قلعه‌نویی در نشست خبری پیش از دیدار تیم فوتبال سپاهان اصفهان مقابل گل‌گهر سیرجان اظهار داشت: اربعین حسینی را تسلیت می‌گویم و امیدوارم عزاداری‌ها قبول باشد. انشاءالله که سعی کنیم حسینی باشیم، نه هیئتی. متأسفانه به سمتی می‌رویم که امام حسین (ع) را همانگونه که می‌خواهیم، می‌سازیم، نه آنگونه که دنبال ارزش‌ها و نهضت ایشان برویم.
وی ادامه داد: خیلی خوشحالم که بار دیگر به کرمان آمده‌ام. جایی که خاطرات خیلی خوبی از آن دارم. روزی که از تیم ملی به مس کرمان آمدم، بسیاری از دشمنان من گفتند که مربیگری قلعه‌نویی تمام شده است، اما خدا و اهل بیت به من کمک کردند که از شهر کرمان و تیم مس کرمان، دوران احیای مربیگری خود را شروع کردم. از این بابت خیلی خوشحالم.

سرمربی سپاهان با تشکر از افرادی که برای کرمان زحمت می‌کشند، گفت: از ملارحمان (مدیرعامل شرکت گل‌گهر) و جواهری (مدیرعامل باشگاه گل‌گهر) تشکر می‌کنم که مهمان‌نوازی کردند و رفتار خوبی با ما شد. این موضوع برای ما جای بسی خوشحالی است. چون پس از شروع بازی‌ها در جا‌های دیگر، رفتار‌ها عوض می‌شود، اما در کرمان خیر.

قلعه‌نویی با اشاره به امکانات باشگاه گل‌گهر سیرجان تصریح کرد: خیلی خوشحالم که در سیرجان هستم و امیدوارم وقتی به این شهر بازمی‌گردم، پیست اسکی و سالن چندمنظوره درست کرده باشند. دیدم چند جوان روی آسفالت اسکیت تمرین می‌کنند و امیدوارم پیستی تعبیه شود.

وی درخصوص سرمربی جدید گل‌گهر سیرجان گفت: به استادم جلالی سلام می‌کنم. مطمئنم اگر جلالی چند سال در اینجا بماند، نگرش و نوع فوتبال گل‌گهر و سیرجان تغییرات زیادی خواهد داشت. من به این موضوع یقین دارم و امیدوارم این مهم اتفاق بیفتد.

سرمربی سپاهان با بیان اینکه چند بازی از تیم گل‌گهر سیرجان را آنالیز کرده است، اظهار داشت: ما در شرایط خیلی خوبی بودیم که بازی‌ها تعطیل شد. تعطیلی برای تیم‌هایی که شرایط خوبی را تجربه می‌کنند، خوب نیست. گل‌گهر تیمی بسیار خوب، بابرنامه و سختکوش است و در نقش جهان (دیداری دوستانه) ما را متوقف کردند. امیدوارم بازی خیلی خوبی از آب دربیاید و بتوانیم بازی خوب و منطقی ارائه کنیم. نتیجه مسابقه دست خداست. امیدوارم چمن زمین اجازه دهد که فوتبال خیلی خوبی روی آن انجام داد. حریف فوتبال بابرنامه‌ای بازی می‌کند و در نظم دفاعی و خط حمله، تیم بسیار خطرناکی است. البته شناخت ما به زمان بگوویچ مربوط می‌شود و قطعاً جلالی در روز‌های اخیر، تغییراتی ایجاد کرده است.

قلعه‌نویی با ابراز امیدواری دوباره به اینکه شاهد مسابقه خوبی باشیم، گفت: تیم ما شرایط نسبتاً خوبی دارد، اما از شرایط آرمانی خود دور است. چون در تعطیلات قرار داشتیم و چهار بازیکن ما در تیم ملی و چند بازیکن دیگر در تیم‌های امید و جوانان ایران حضور داشتند. پیش از آن پرسپولیس و ذوب‌آهن را شکست داده بودیم و در جام حذفی هم نتیجه خوبی گرفتیم. یک دیدار تدارکاتی هم برگزار کردیم، اما برگرداندن تیمی که از شرایط مسابقه دور بوده، سخت است.

وی با بیان اینکه تیمش چهار مصدوم دارد، درخصوص اینکه تیمش در این مسابقه به دنبال پیروزی خواهد بود یا خیر، تصریح کرد: تیمی برای سه جام بسته‌ایم. خوشبختانه در هر پُست، دو بازیکن داریم که خیلی به هم نزدیک هستند. این چهار نفر بازیکنان بزرگی هستند، اما بازیکنان جایگزین یقیناً می‌توانند جای آن‌ها را پُر کنند. هدف اول ما این است که گل نخوریم و هدف دوم ما، کسب سه امتیاز است.

سرمربی سپاهان پس از اینکه یکی از خبرنگاران از مجید جلالی سوال پرسید، سرمربی گل‌گهر را «استاد جلالی» نامید و خاطرنشان کرد: من به همه همکاران احترام می‌گذارم و با همه دوست هستم. کسانی هستند که به فوتبال آمده‌اند و همه چیز را مدل دیگری می‌بینند، اما من، جلالی و افراد دیگر، فوتبال را به خاطر زیبایی‌های آن می‌بینیم.

قلعه‌نویی در ادامه افزود:، چون ما بازی‌ها و مربیگری‌های خود را انجام داده‌ایم، اما چند مربی هستند که دست به هر کاری می‌زنند. من به همه مربیان، از جمله استاد جلالی احترام می‌گذارم. او همبازی من در شاهین بود و بار‌ها به عنوان رفیق و رقیب با هم بازی کردیم. من و جلالی از یکدیگر شناخت داریم.

وی درمورد اظهارات مدیر رسانه‌ای گل‌گهر سیرجان درخصوص سفر پرماجرای اعضای تیم سپاهان به سیرجان خاطرنشان کرد: درباره این سفر از فتاحی (سرپرست تیم سپاهان) سوال کنید. نباید جواب مدیر رسانه‌ای گل‌گهر را بدهم. توقع بر این بود که پرواز اعضای تیم در سیرجان بنشیند، اما هرکسی ادله خود را دارد. نامه‌ای به ما زدند و گفتند موارد امنیتی باید لحاظ شود که از ۱۰ مورد لازم، دو مورد انجام نشده بود. من کمی اطلاعات دارم و می‌دانم جان انسان‌ها برای خلبان در اینگونه مواقع، از همه چیز مهم‌تر است.

سرمربی سپاهان ادامه داد: در این مواقع می‌گوییم اگر دو ساعت در اتوبوس بنشینیم، بهتر است تا خدای نکرده اتفاقی بیفتد. مسئول فرودگاه سیرجان حتماً دلایل خود را داشت، اما اظهارات مدیر رسانه‌ای گل‌گهر جای تعجب دارد. ما اتفاقاتی را که رخ داده بود، گفتیم. امیدوارم مدیران رسانه زود تصمیم نگیرند و عجولانه حرف نزنند. ما که از همه تشکر کردیم، اما هر کسی در این فوتبال تربیونی دارد، می‌خواهد حرف بزند.

قلعه‌نویی با بیان اینکه همه ایرانی‌ها عزیز هستند، تصریح کرد: مردم برخی استان‌ها نجیب‌تر هستند. مثلاً خرم‌آباد مهد دلیران و اینجا، مهد نجیب‌هاست. همه جای ایران زیباست، اما شرکت هواپیمایی مربوط، توضیحات خود را ارائه کرد. ما که تخصصی نیستیم.

وی در واکنش به سوال خبرنگاری که پرسید چرا مربیان نسل جدید برای پیشکسوتان خود، احترامی قائل نیستند، عنوان کرد: این موضوع جای تأسف دارد. برخی می‌گویند بدنامی بهتر از گمنامی است و می‌خواهند به هر صورتی در این چرخه باشند. وظیفه ما این است اگر کسی یک روز هم از ما بزرگتر است، به او احترام بگذاریم. شاهرخ بیانی سال‌ها کاپیتان من بود. پس از اینکه من سرمربی شدم و بیانی همکار من شد، یک بار زودتر از او از دری وارد نشدم.

«متأسفانه اخلاق و معرفت ۴-۳ سال است که کمرنگ شده و کورسوی باقیمانده هم به خاطر مربیان نسل قدیم است که چراغ را روشن نگه می‌دارند.» سرمربی سپاهان ضمن بیان این جمله گفت: برخی اینگونه هستند و نمی‌توان به آن‌ها خرده گرفت. چون وزنی ندارند و این کارها، ابزاری برای این مربیان است. این افراد خیلی کم هستند و انشاءالله به سمتی برویم که از زیبایی‌های فوتبال لذت ببریم. فوتبال برد و باخت دارد و این موضوع در دنیا حل شده است.

قلعه‌نویی در پایان با تشکر از مدیرعامل باشگاه گل‌گهر سیرجان خاطرنشان کرد: جواهری مدیرعامل باشخصیتی است. از مردم سیرجان و کرمان هم خیلی تشکر می‌کنم. من بیش از شش ماه در کرمان نبودم، اما هنوز به من زنگ می‌زنند و از من تشکر می‌کنند. می‌گویم من که کار مهمی نکردم و تنها مس کرمان را در لیگ برتر نگه داشتم که آن هم به خاطر لیاقت آن‌ها بود. مردم کرمان ۱۰ سال است که با من تماس می‌گیرند و بابت آن چند ماه از من تشکر می‌کنند.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 4
2019-10-20 20:19

افزودن دیدگاه جدید