کد مطلب: 

229168

قلعه‌نویی: استقلالی که قرارداد مربی‌اش ۱۸ میلیارد است، مال خود آقایان

سرمربی تیم سپاهان گفت: افتخارم این است زمان‌هایی که استقلال پول نداشت، من و چند نفر دیگر ایستادیم و کمک کردیم این تیم شرایط آرمانی پیدا کند، حالا که استقلال پول دارد بگذارید برای آقایان باشد.
قلعه‌نویی: استقلالی که قرارداد مربی‌اش ۱۸ میلیارد است، مال خود آقایان

به گزارش سایت باشگاه سپاهان، امیر قلعه‌نویی در گفتگو با رادیو ورزش گفت: جا دارد از مجموعه سپاهان تشکر کنم. ما امسال سال خیلی خوبی داشتیم. باشگاه سپاهان به واقع باشگاه است. نه کلمه فرهنگی را به یدک می‌کشد و نه کلمه باشگاه را. این باشگاه حدود ۲۰۰۰ هزار ورزشکارقهرمانی دارد و من فکر می‌کنم کمتر باشگاهی باشد یا اصلاً نباشد در ایران که همچین ساختاری داشته باشد در چند رشته قهرمانی داشته باشد چه در آقایان و چه در بانوان. واقعاً باشگاه سپاهان به ورزش ما خدمت می‌کند. جا دارد از مدیرعامل محترم کارخانه تشکر کنیم که یکی از دغدغه‌های اصلی‌اش باشگاه سپاهان است.

قلعه نویی در مورد بازی نیمه نهایی جام حذفی مقابل پرسپولیس گفت: ما لیگ را با فراز و نشیب و ناعدالتی‌هایی که نمی‌خواهم در این شب‌های عزیز به آن بپردازم پشت سرگذاشتیم. کم لطفی‌هایی به ما شد و همه مردم متوجه شدند. واقعا نگاه‌ها نگاه عدالت محور در فوتبال ما نبود. شما ببینید سیاوش یزدانی را تعلیق می‌کنند یک بازی ما نمی‌توانیم از او استفاده کنیم، اما می‌بینید راجع به تیم‌های دیگر این مدلی نیست. فوتبال ما دارد به بیراهه می‌رود. این رفتار‌ها و این ناعدالتی‌ها و این برگزاری مسابقات به فوتبال ما کمک نمی‌کند. مردم هم همه چیز را متوجه شدند. ما قضاوت را به عهده آن‌ها می‌گذاریم. ما کارمان را می‌کنیم و وظیفه مان را انجام می‌دهیم. همه این جوان‌ها متعلق به این مملکتند. جوری رفتار کنیم که خدای نکرده خون از دماغ کسی نریزد. اصلا این فوتبال ارزشش را ندارد. من قبلا گفته‌ام هرچقدر می‌خواهند به من توهین کنند، اما به هم سنگ نزنند. این چه فرهنگی است؟ آیا شما این را فرهنگ و منطق می‌دانید که در یک بازی آسیایی به من توهین کنند؟!

وی در پاسخ به این سوال که آیا بهتر نیست یک بار برای همیشه، همه این مسائلی که در مورد امیرقلعه‌نویی مطرح می‌شود را خودش پاسخ بدهد، گفت: چه مسائلی مطرح می‌شود؟ نه کمیته انضباطی نه کمیته اخلاق نه کمیته‌های دیگر هیچ وقت روی امیرقلعه نویی نگاه عدالت محور نداشتند. واکنش ندارم. در این چندسال اخیر چقدر کمیته انضباطی علیه امیر قلعه نویی حکم داده است؟ همه آن‌ها هم قطعی و جریمه! این همه رفتار‌ها علیه من شد چرا دکتر حسن زاده ورود نکرد. کافی است در مورد یک نفر دیگر باشد. من می‌دانم چرا، چون در زندگیم راهم را درست می‌روم. در زندگیم جز خدا و اهل بیت به کسی باج ندادم و این‌ها نمی‌خواهند. آدم‌های این مدلی را نمی‌توانند تحمل کنند.

قلعه نویی در ادامه در ارتباط با علی دایی گفت: من اصلا به برخورد‌های باشگاه کاری ندارم و اصلا هم به من ربطی ندارد. آن‌ها مسائل درون خانوادگی خودشان است. در دنیا چند علی دایی داریم؟ او یا حقش است وزیر این مملکت شود یا حداقل رئیس فدراسیون شود و باید این‌ها پله‌ای شوند که علی دایی رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا شود. من امیر قلعه‌نویی که کوچک هستم، اما می‌خواهم بگویم این رفتار‌ها خوب نیست. اصلا من بدترین آدم روی زمین، چه ربطی دارد که در بازی آسیایی این رفتار‌ها انجام شود؟

سرمربی سپاهان اضافه کرد: کدام مسئول ورود کرده است؟ دکترحسن زاده ورود کرد یا آقای تورک ورود کرد؟ اصلا من چیزی نگویم، کدام یک از این آقایان ورود کرد؟ اگر یکی از این کلمات را به خود آقای تورک یا آقای حسن زاده بگویند چه واکنشی نشان می‌دهند؟ ورویا غفوری یک چیزی در مورد آقای حسن زاده گفت چند دفعه جوابش راداد؟! اگر به ناموس دوستان توهین کنند می‌توانند تحمل کنند؟ در آخر هم به جای اینکه به من تقدیرنامه بدهند و از من تشکر کنند که با همه این توهین‌ها خویشتن داری کردی، تازه من را خواستند که چرا به کنفرانس نرفته است؟! ببینید عدالت در این مملکت چگونه است!

قلعه نویی در پاسخ به این سوال که آیا فصل آینده در استقلال خواهد بود، تاکید کرد: استقلال جزو خاطرات زندگی من است. افتخارم این است که زمان‌هایی که استقلال پول نداشت من و چند نفر دیگر ایستادیم و کمک کردیم استقلال شرایط آرمانی پیدا کرد. حالا که استقلال پول دارد بگذارید برای آقایان باشد. تیمی که یک قرارداد مربیش یک میلیون و ۲۰۰ هزار دلار است، که به الان حساب کنید ۱۸ میلیارد است، این استقلال مال آقایان باشد. آن استقلالی که قبلا پول نداشت و مشکلات داشت و کسی از ۱۰ کیلومتری آن رد نمی‌شد برای ما. من خوشحالم زمانی استقلال را گرفتیم که پول نداشت. اعتبار داشتیم. به خاطر اعتبار مردم، باشگاه، مدیر عاملان وقت و کمی هم بنده توانستیم تیم را با کمترین هزینه پنجاه و پنجم جهان و در آسیا سوم کنیم. ما بازیکن آوردیم، اما پول ندادیم. یعنی نداشتیم که بدهیم.

وی در مورد اینکه آیا اگر همین حالا باشگاه پیشنهاد سرمربیگری استقلال را به او بدهد قبول می‌کند، تصریح کرد: من تمام فکر و ذکرم سپاهان است. اولویت یک و دو و سه من سپاهان است. دوست دارم با همه وجود بمانم و این نهالی که کاشتم را بزرگ کنم. هرکجا می‌رویم نهالش را می‌کاریم، اما بقیه دوستان میوه اش را بر میدارند! این هم اشکال ندارد. من وظیفه‌ام است که هرجا می‌روم اول ساختارسازی کنم. تیم‌هایی هم که رفته ام، حداقل آن تیم یکی دوسال شرایط خوبی داشته و نتایج خوبی گرفته است. برای اینکه دنبال ساختار سازی بودم. امسال هم دوست دارم در سپاهان بمانم. هیچ پیشنهادی هم به من نشده و اگر هم بشود به هیچ پیشنهادی فکر نمی‌کنم مگر اینکه با سپاهان به توافق نرسم. ولی آن تمایلی که الان به استقلال بیایم را ندارم، فقط و فقط به خاطر آن توهین‌هایی که شد. از رویانیان بپرسید. از دکتر صدرمحمدی بپرسید که دوباره مدیرعامل مس کرمان شد و من به او تبریک می‌گویم. مطمئنم در آینده نزدیک مس کرمان را در لیگ برتر خواهید دید. ببینید من چه پیشنهاداتی را به خاطر استقلال رد کردم. حداقل این دو بزرگوار بیایند شهادت بدهند. آن موقع عشق و علاقه داشتم، اما ولی وقتی در دوسه نوبت توهین شد دیگر آن عشق و علاقه را ندارم. انشا الله نیرو‌های جوان و انرژیک بیایند. همانطور که نسلی بازیگری تمام می‌شود نسل مربیگری هم بالاخره تمام می‌شود. باید نیرو‌های جوانتر بیایند. من امیدوارم استقلال به خاطر هواداران موفق باشد.

سرمربی اسبق استقلال در ادامه اظهار داشت: پژمان منتظری حرف‌هایی زد که من نمی‌خواهم آن‌ها را باز کنم. پدر استقلال را یک سری صفحات فیک در فضای مجازی درآورده اند. کسانی که آمدند در فضای مجازی استقلال، را این‌ها به این روز انداختند. با این بودجه، با بودجه ۱۰۰ میلیاردی آسیا که هیچ شما باید فراتر از آسیا تیمت مطرح بشود، ولی چون در فضای مجازی بودند، تیم استقلال را یکسری در همین فضای مجازی نابود کردند. من متاسفم آن مواقع که من حرف حق زدم و با این آقایان درگیر شدم هیچ کس پشت من نیامد.

قلعه نویی در پاسخ به این سوال که آیا می‌شود ترکیب امیرقلعه نویی به عنوان سرمربی و فرهاد مجیدی به عنوان دستیار را در استقلال تصور کرد، گفت: مربی شدن مانند پدر شدن است. کسی که پدر نباشد هرچقدر از مهر پدری و فرزندی بگویید شاید ده درصد متوجه شود. مربیگری هم یک بخشش باید به عنوان نفر دوم آن فشار را تحمل کنید و آبدیده شوید تا نفر اول بشوید. خود من در کشاورز، برق تهران، استقلال اهواز که دعا می‌کنم هرچه زودتر به لیگ برتر برگردد، از اینجا‌ها شروع و فشار‌ها را تحمل کردم. بحث دوم این است که هرکسی مسئولیت قبول می‌کند به عنوان نفر اول، بالاخره یکسری همکار‌های خودش را دارد و اینکه بخواهد با کسی ترکیب باشد، من می‌گویم نه. هرکسی که سرمربی است باید با نفرات خودش و آن‌هایی که با هم راحت‌تر هستند کار کند. برای فرهادمجیدی هم چه به عنوان مربی و چه به عنوان مربی آرزوی موفقیت می‌کنم. به هرحال خوشحالم الان نسل مربیان جوان و استقلالی دارد به این چرخه اضافه می‌شود.

سرمربی اسبق تیم ملی در مورد ارزیابی‌اش از حضور ویلموتس روی نیمکت تیم ملی گفت: این سوال را باید کمیته فنی و آن‌هایی که با او قرارداد بستند پاسخ بدهند. اما در کل بگویم، امیدواریم مسئولان فدراسیون چارچوب‌ها را تعریف کنند. در ۸ سال گذشته و خصوصا ۴ سال گذشته ما چارچوب نداشتیم که رئیس فدراسیون، دبیر کل و سرمربی درست برعکس بود، ولی امیدوارم این بار این اتفاق نیفتد. ایشان هم رزومه خوبی دارد. او مربی تیم ملی بلژیک بوده است. در ۴ سال گذشته چارچوب در بخش فدراسیون فوتبال و سرمربی فوتبال مشخص نبود. شما ببینید او چقدر همکار تغییر داد، چند دبیر کل تغییر دادیم، چند سرپرست تغییر دادیم و این‌ها به نظر من هم وجهه فدراسیون را زیر سوال برد و هم انرژی را از سرمربی تیم ملی گرفت. به نظرم اگر جایگاه‌ها مشخص باشد خیلی راحت‌تر می‌توانیم کار کنیم. امیدوارم این بار با آمدن ویلموتس و مشخص شدن چارچوب‌ها عملکرد بهتری داشته باشیم.

وی افزود: البته این دوره جام جهانی خیلی دوره آسانی خواهد بود و ما باید انرژی مان را برای تیم ملی المپیک بگذاریم و اولویت یک فدراسیون فوتبال ما باید تیم ملی امید باشد. ما نفرات خوبی داریم و امیدواریم این بار تیم امیدمان به المپیک برود. چون رفتن به جام جهانی این دوره آسان است. به هرحال فدراسون فوتبال زحمت خودش را کشید، اما در مورد لیگ هیچ عدالتی اجرا نشد.

قلعه نویی در مورد اینکه مشخص شد قصد بازگشت به استقلال ندارد و اگر این اتفاق بیفتد، کادرفنی که خودش انتخاب می‌کند همراهش خواهد بود، گفت: نه امیر قلعه نویی بلکه هر مربی دیگری باشد همکاران خودش را می‌برد. ان شاالله برویم به سمتی که از فوتبال لذت ببریم. خواهشم از طرفداران، آن‌هایی که می‌آیند به من توهین می‌کنند این است که بازهم توهین کنند، اما به هم سنگ پرتاب نکنند. خدای نکرده اتفاقی بیفتد پدرومادر‌ها چکار کنند؟

وی در واکنش به این جمله که در فضایی که به سرمربی رقیب توهین شود، همه این اتفاقات می‌افتند، گفت: کار ازاین حرف‌ها گذشته است. در یک بازی آسیایی به من توهین شد، شما ببینید چه خبر است.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 4
2019-05-23 18:22

افزودن دیدگاه جدید