کد مطلب: 

12958

تغییر مدل ریش ظریف، سوژه شد

تغییر مدل ریش ظریف، سوژه شد

محمدجواد ظریف که از ابتدای مسئولیتش در دولت روحانی با محاسن معروف به «ریش پروفسوری» در مجامع عمومی و مذاکرات حاضر می‌شد از چند روز پیش تاکنون با ریش کامل در مقابل دوربین‌ها ظاهر شده است.

 

به گزارش سیتنا به نقل از بهارنیوز، یک سایت عربی منطقه در این‌باره نوشت که وزیر خارجه ایران که دیروز برای دور جدید مذاکرات بر سر مسئله هسته‌ای ایران وارد وین شده است با چهره‌ای متفاوت‌ از گذشته ظاهر شده است که همانا داشتن ریش کامل است!

 

این رسانه عربی با کنایه گفته است ظاهرا تغییر چهره ظاهری ظریف ضمن اینکه می‌تواند نشانگر فشار تندروهای داخلی بر او برای گذاشتن ریش کامل بوده از سوی دیگر، پیام‌آور این موضوع است که او و تیم مذاکره‌کننده ایران از نظر میزان توانایی و استقلال رای در مذاکرات در حال انجام، قدرت کمتری پیدا کرده‌اند.

 

این رسانه سپس اضافه شدن یکی دو نفر دیگر به تیم مذاکره‌کننده را عامل دیگری در کاهش اختیارات ظریف ارزیابی کرد و با کنایه گفته است او که حتی در اصلاح ریش خود چندان استقلال رای ندارد چگونه می‌تواند مذاکره‌کننده خوبی باشد.

 

در همین حال، یک سایت داخلی با استقبال از هیبت جدید ظریف در توجیه اقدام وزیر خارجه نوشته است که تیپ جدید ظریف ظاهرا در رفتار دیپلماسی وی نیز تاثیرات خود را گذارده بود، به نحوی که طی بیش از 6 ماه گذشته، نوعی انفعال در دستگاه دیپلماسی کشور حاکم شده بود و همین مساله، با سوءاستفاده دشمنان ملت ایران، گستاخی روزافزون آنها را به همراه داشت!

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2014-02-18 17:38

افزودن دیدگاه جدید