کد مطلب: 

11446

چرا فردین نقش «امیرکبیر» را نپذیرفت؟

چرا فردین نقش «امیرکبیر» را نپذیرفت؟

سعید نیک‌پور کارگردان و بازیگر مجموعه تلویزیونی «امیرکبیر» با بیان اینکه رضایت تلویزیون را برای حضور محمدعلی فردین برای بازی در نقش امیرکبیر جلب کرده بود، از چرایی نپذیرفتن این پیشنهاد توسط فردین سخن گفته است.

به گزارش سیتنا، نیک‌پور در گفتگو با برنا درباره انتخاب شخصیت امیرکبیر گفت: در آن زمان تلویزیون تاکید خاصی روی انتخاب بازیگر نقش «امیرکبیر» داشت. با توجه به اینکه کار اصلی‌ام بازیگری بود و زندگی هنری‌ام را با نقش «میرزا رضای کرمانی» آغاز کرده بودم، می‌توانستم به خوبی از عهده این نقش برآیم اما با این حال می‌خواستم نقش «امیرکبیر» را شخص خاصی بر عهده داشته باشد.

وی ادامه داد: چندین انتخاب برای این نقش داشتم که سکانس‌هایی از آنها گرفته و برای تلویزیون فرستاده بودم اما تلویزیون قبول نکرد. تا اینکه کار را در سال 63 در کاخ گلستان با بازی ایرج راد، فخری خوروش و محمد مطیع کلید زدم و این در حالی بود که ما هنوز بازیگر نقش«امیرکبیر» را نداشتیم.

وی درباره انتخاب مرحوم محمدعلی فردین برای نقش«امیرکبیر» توضیح داد: مرحوم فردین را از نزدیک می‌شناختم و می‌دانستم که از نظر روحی در چه وضعیتی قرار دارد. به اتفاق مرحوم هوشنگ بهشتی نزد او رفتم و نقش را برایش توضیح دادم اما او در ابتدا اطمینان نداشت که مدیران تلویزیون اجازه کار را به او بدهند، درحالی که من از قبل اجازه کار را برای او گرفته بودم.

نیک‌پور اظهار کرد: دوباره پیگیر کار از فردین شدم اما او در یک جمله به من گفت «بگذارید من برای مردم فردین باقی بمانم» و خودش این پیشنهاد را نپذیرفت. 2 ماه از کلید خوردن این مجموعه گذشته بود و ما هنوز هیچ کسی را برای این نقش پیدا نکرده بودیم، به همین دلیل به ناچار خودم آن‌ را پذیرفتم.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2013-12-13 13:55

افزودن دیدگاه جدید