کد مطلب: 

11404

متهم‌‌ فساد مالی‌ اخیر هم معرفی شد: رسانه‌ها !

متهم‌‌ فساد مالی‌ اخیر هم معرفی شد: رسانه‌ها !

نایب رییس مجلس با انتقاد از "جنجال سازی" درباره گرفتن کارت هدیه توسط نمایندگان از سازمان تامین اجتماعی، رسانه‌ها را متهم به جوسازی در این باره کرد!

به گزارش سیتنا به نقل از فرارو، نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در واکنش به تذکری درباره اخبار منتشر شده در خصوص دریافت کارت هدیه از سوی سازمان تامین اجتماعی گفت: «برخی رفتارهای رسانه‌ای در خصوص این اتفاق اخیر درست نبوده است، این جوسازی ها ظلم به نظام و خدمتگزاران به نظام است و این اقدام در همه ادوار مجلس اتفاق افتاده است.» باهنر تاکید کرد: اگر خدای نکرده کسی در این پرونده سوءاستفاده شخصی انجام داده، هیات رئیسه حتما آن پرونده را به قوه قضائیه ارسال خواهد کرد و قوه قضائیه نیز به دقت بررسی خواهد نمود. باهنر این سخنان را در پاسخ به تذکر حمید رسایی بیان کرد.

 

حمید رسائی از نمایندگان تندروی گروه پایداری است که در جلسه علنی امروز چهارشنبه مجلس در تذکر خود با اشاره به ذکر اسامی تعدادی از نمایندگان در گزارش تحقیق و تفحص از سازمان تامین اجتماعی اظهار داشت: «گزارش تحقیق و تفحص از سازمان تامین اجتماعی که در روزهای قبل در مجلس قرائت شد حاشیه‌هایی را به همراه داشت متاسفانه چند روز است که تیتر برخی از روزنامه‌ها یکی از موضوعات این تحقیق و تفحص است.» وی تاکید کرد که دستگاه قضایی باید با هر کسی که تخلف انجام داده، برخورد کند حتی اگر نماینده مجلس باشد، اما از این حاشیه ها به شکل سیاسی بهره برداری می‌شود و شایسته بود که اسامی در این تحقیق و تفحص برده نشود تا نتیجه از سوی قوه قضائیه اعلام شود.

 

رسائی افزود: «در این گزارش ذکر شده است که 37 نماینده بن کارت هدیه دریافت کرده‌اند و بعد اعلام شد این تعداد 150 نماینده بوده و سپس اعلام کردند که این رویه در تمام دوره های مجلس بوده است.» نماینده گروه پایداری عنوان کرد که همه می‌دانند که سازمان ها و نهادهایی مانند کمیته امداد، بهزیستی و تامین اجتماعی گاهی مبالغ ناچیزی را به عنوان واسطه در اختیار نمایندگان می‌گذارند. رسائی خطاب به باهنر گفت: «صحبت من این است که هیات رئیسه باید اسامی را اعلام کند چه اشکالی دارد و مگر نمایندگان خطایی کرده‌اند.» وی از رسانه‌ها انتقاد کرد و گفت: «مطبوعات فضایی درست کردند که انگار نمایندگان خورده‌اند و برده‌اند این خیانت به نظام و در حق مجلس است باز هم تاکید می کنم اگر تخلفی از سوی نماینده‌ای انجام شده حتما باید با آن برخورد شود.»

 

هفته گذشته کمیته تحقیق و تفحص مجلس از سازمان تامین اجتماعی با انتشار گزارش 83 صفحه ای به تشریح تخلفات سازمان تامین اجتماعی در واگذاری 138 شرکت انحصاری به ارزش 4 میلیارد یورو به بابک زنجانی و همچنین پرداخت کارت هدیه های میلیاردی به 37 نفر از نمایندگان مجلس و برخی مقامات دولتی از جمله معاون اول سابق رئیس جمهور پرداخته است. اما چند روز پیش سعید مرتضوی با انتشار نامه ای ادعا کرد که تعداد این نمایندگان 37 نفر نبوده اند بلکه 150 نفر بوده اند که این کارت هدیه و پول ها را دریافت کرده اند. افشای این موضوع بازتاب گسترده ای در رسانه ها داشته و باعث ناراحتی عده ای از نمایندگان شده است.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2013-12-11 16:36

افزودن دیدگاه جدید