کد مطلب: 

11059

سوء استفاده جنسی از پناهندگان سوری در لبنان

دیده بان حقوق بشر ضمن ابراز نگرانی در مورد امنیت زنان پناهنده‌ای که از بحران در سوریه فرار کرده‌اند اعلام کرد، این زنان در لبنان مورد سوء استفاده جنسی قرار گرفته‌اند.

به گزارش سرویس گوناگون سیتنا به نقل از پرس تی وی، این سازمان حقوق بشری گفت، با شماری از زنان پناهنده در لبنان مصاحبه کرده و پی برده است که آنان مورد سوء استفاده و اذیت و آزار جنسی قرار گرفته‌اند.

لیزل گرنتولتز، مدیر حقوق زنان دیده بان حقوق بشر گفت: «زنانی که از مرگ و ویرانی در سوریه به لبنان فرار کرده‌اند باید پناهگاهی امن داشته باشند نه اینکه با سوء استفاده جنسی روبرو شوند.»

این مقام دیده بان حقوق بشر همچنین اظهار داشت، قربانیان از ترس اقدامات تلافی جویانه یا دستگیری به دلیل نداشتن مجوز اقامت این موارد را گزارش نمی‌دهند.

گرنتولتز همچنین از مقامات لبنان خواست که دست به اقداماتی برای بهبود وضعیت پناهندگان بزنند.

وی گفت: «دولت و آژانس‌های امداد باید چشمان خود را به روی اذیت و آزار جنسی این پناهندگان آسیب پذیر باز کرده و هر چه در توان دارند برای توقف این وضعیت انجام دهند.»

آژانس بین المللی امداد آکسفام ۲۱ نوامبر در مورد وضعیت وخیم هزاران پناهنده سوری در لبنان هشدار داد.

نایجل تیمینز، معاون امور انسان دوستانه آکسفام گفت: «پناهندگان سوریه برای بقا در کشوری که شغل و محل اقامت ارزان در آن کم یاب است، با نبردی روزانه روبرو هستند. تلاش دائمی برای پیدا کردن شغل، در حال از بین بردن امید مردم است.»

سازمان ملل می‌گوید، بیش از ۸۰۰ هزار سوری به عنوان پناهنده در لبنان ثبت نام کرده یا در انتظار ثبت نام هستند. با وجود این، بعضی از مقامات لبنان می‌گویند، ممکن است بیش از یک میلیون پناهنده سوری در لبنان وجود داشته باشد.

سازمان ملل همچنین به طور مکرر در مورد وضعیت انسانی در سوریه هشدار داده و گفته است ۹ میلیون تن در این کشور به کمک فوری احتیاج دارند.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2013-11-29 08:24

افزودن دیدگاه جدید