کد مطلب: 

10812

پرونده پرواز مستقیم ایران - آمریکا کجاست؟

دبیر شورای هماهنگی مناطق آزاد گفت: تا زمانی که سرپرست شورای عالی ایرانیان خارج از کشور بودم موضوع پرواز مستقیم ایران -آمریکا را پیگیری می‌کردم اما اکنون معاونت اجرایی این موضوع را پیگیری می‌کند.

اکبر ترکان دبیر شورای هماهنگی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی و از مشاوران حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور کشورمان در گفت‌و‌گو با خبرگزاری تسنیم،‌ در خصوص آخرین وضعیت پرونده پرواز مستقیم ایران  _ آمریکا، گفت: هم‌اکنون مسئولیت این کار بر عهده معاونت اجرایی ریاست‌جمهوری است.

وی افزود: تا زمانی که بنده سرپرست شورای عالی ایرانیان خارج از کشور بودم این موضوع را پیگیری می‌کردم اما اکنون آقای شریعتمداری در این موضوع ورود می‌کند و آخرین وضعیت را نیز باید از وی پرسید.

مشاور رئیس‌جمهور در پاسخ به این پرسش که از نظر شما پرواز مستقیم بین دو کشور ایران و آمریکا با توجه به مشکلات موجود شدنی است یا خیر؟ اظهار داشت: به هرحال سابقه پرواز ایران و آمریکا به سال‌های قبل از پیروزی انقلاب اسلامی باز می‌گردد اما باید همه جوانب را در نظر گرفت تا دستور رئیس‌جمهور که برای آسایش شهروندان ایرانی مقیم در آمریکا پیش‌بینی شده، اجرایی شود.

به گزارش تسنیم،‌ رئیس‌جمهور پس از سفر به نیویورک جهت شرکت در مجمع عمومی سازمان ملل دستور پرواز مستقیم ایران- آمریکا را صادر کرد و مسئولیت این کار نیز آن زمان  به اکبر ترکان سپرده شد.

ترکان نیز در نامه‌ای به شرکت‌های هواپیمایی از آنها خواسته بود تا برای پرواز مستقیم بین دو کشور اعلام آمادگی کنند.

صبح روز گذشته نیز برخی از سایت‌های خبری و روزنامه‌ها از دستور ترکان برای اعلام آمادگی مجدد به شرکت‌های هواپیمایی برای پرواز مستقیم آیران _ آمریکا خبر داده بودند که حالا ترکان می‌گوید آن نامه مربوط به گذشته است و اکنون معاونت اجرایی رئیس‌جمهور پیگیر این مسئله است.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2013-11-18 18:03

افزودن دیدگاه جدید