کد مطلب: 

10745

زنان ترکیه ای تهدید جدید زنان عربستانی در منزل!+ عکس

روزنامه “الحیات” چاپ لندن از تصمیم عربستان برای به کار‌گیری زنان خدمتکار ترکیه‌ای به جای خدمتکاران زن از کشورهای شرق آسیا خبر داد.

 

به گزارش سیتنا به نقل از شبکه العالم، الحیات نوشت: وزارت کار عربستان به دنبال جذب “زنان خدمتکار” از ترکیه برای کار در عربستان، به جای زنان خدمتکار اندونزیایی، اتیوپیایی و هندی و دیگر کشورها است.

 

index_0.jpg

بدرفتاری و برخورد غیرقانونی و غیر انسانی با زنان خدمتکار در عربستان باعث بروز تنش در روابط عربستان با کشورهایی شده که از آنجا زنان برای کار در خانه به عربستان می آیند.

روزنامه الحیات تأکید کرد که نسخه‌ای از ویزای صادر شده برای یک تبعه سعودی را بدست آورده است که براساس آن می تواند یک خدمتکار زن ترکیه‌ای را به خدمت بگیرد.

این درحالی است که زنان خدمتکار در خانه‌ها در جوامع عرب حوزه خلیج فارس بویژه عربستان با انواع خشونت های جسمی و روانی روبرو هستند که این بدرفتاری‌ها تا حد ضرب و شتم و تعرض و زندانی شدن آنها می رسد.

شرکت هایی که این زنان خدمتکار را از کشورهایشان برای کار به عربستان می آورند می گویند که موارد زیاد سرقت و قتل به دست این خدمتکاران اتفاق افتاده است و همین امر ایجاب می کند که زنان خدمتکار از ترکیه به خدمت گرفته شوند، زیرا از نظر سیاسی و فرهنگی به جوامع عرب حوزه خلیج فارس نزدیکتر هستند!

برخی از کشورهای عرب حوزه خلیج فارس نیز زنان خدمتکار روسی و اوکراینی و گرجستانی را در دهه ۹۰ قرن گذشته به خدمت گرفتند که باعث مشکلات اجتماعی زیادی برای خانواده های عرب حوزه خلیج فارس و روابط همسران شد.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2013-11-15 14:23

افزودن دیدگاه جدید