کد مطلب: 

10714

تجاوز گسترده نیروهای امنیتی عربستان به زنان اتیوپیایی

تجاوز گسترده نیروهای امنیتی عربستان به زنان اتیوپیایی

نیروهای امنیتی عربستان به همراه نیروهای اجیر شده خود زنان و دختران کارگران اتیوپیای ساکن ریاض را مورد تجاوز قرار دادند.

 

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری«نهرین نت»، نیروهای امنیتی عربستان به همراه نیروهای اجیر شده خود زنان و دختران کارگران اتیوپیای ساکن ریاض را مورد تجاوز قرار دادند.

 

به دنبال اقدام نیروهای امنیتی آل‌سعود در محاصره محله «منفوحه الاعشی» ریاض و سرکوب اعتراض‌ کارگران و کارمندان اتیوپیایی و تجاوز گسترده به زنان آنها، موجی از خشم فراوان اتیوپی را فرا گرفته است.  

 

به گفته شاهدان و گفته‌های قربانیان نیروهای امنیتی در این محله به زنان و دختران تجاوز کرده‌اند و شاهدان گفته‌اند که چنین جنایتی به ندرت در تاریخ حاضر اتفاق می‌افتد.

 

بعد از تماس‌های فراوانی که قربانیان این حادثه به سفارت کشورشان در ریاض برقرار کردند و از آنها کمک خواستند سفیر اتیوپی مراتب اعتراض خود را به مقامات ریاض اعلام کرد.

 

این هرج مرج‌ها که ده‌ها تن از تبعه‌های اتیوپی در آن حضور داشتند به دنبال آن روی داد که نیروهای امنیتی عربستان شنبه گذشته تعدادی از کارگران خارجی در یکی از محله‌های ریاض را از این کشور اخراج کردند.

 

سفیر اتیوپی همچنین احترام انسانی به بازداشت شد‌گان و تهیه غذای مناسب برای آنها را خواستار شد.  

 

سفیر اتیوپی در عربستان به یک روزنامه محلی گفت که این اتباع اتیوپی خواستار عدم تعرض به حریم و اموال خود و عدم تعرض و تجاوز به زنانشان بودند و برای همین به خیابان ریختند تا فریاد آنها شنیده شود و مال و ناموس و خانواده آنها محافظت شود.

 

 نهرین نت در گزارش خود نوشته است که خبرها بیانگر آن است که ده‌ها زن و دختر مورد تجاوز قرار گرفته‌اند و برخی از زنان که تلاش داشتند تا از دست این افراد بگریزند به نیروهای امنیتی پناه بردند که از سوی آنها نیز مورد تجاوز قرار گرفتند.

 

«نهرین نت» در ادامه گزارش خود می‌نویسد که مقامات عربستانی تلاش دارند تا بر این جنایت سرپوش بگذارند و گروهی از سفارت اتیوپی را که تلاش داشتند تا از محله «منفوحه الاعشی» دیدن کنند، ممانعت کرد.  

اتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2013-11-14 12:01

افزودن دیدگاه جدید