کدخبر :10396 پرینت
09 آبان 1392 - 19:33

افزایش ۱ تا ۲.۵ میلیون تومانی قیمت خودرو + لیست قیمت‎ها

متن خبر

امروز بازار خرید و فروش خودرو با منتفی شدن کاهش قیمت ها از سوی وزیر صنعت، روند صعودی قیمت ها را تجربه می کند به نحوی که پراید ۱۱۱ امروز در بازار ۱۸ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان قیمت گذاری شده است.

 

قانون آنلاین نوشت: اظهارات اخیر وزیر صنعت، معدن و تجارت مبنی بر منتفی بودن کاهش قیمت خودرو آب پاکی را بر روی دست مشتریان خودرو که انتظار کاهش قیمت‌ها را داشتند ریخت. مشتریانی که تا دیروز به امید کاهش قیمت تمایلی به خرید نداشتند امروز باید از ترس افزایش قیمت، خرید خود را از بازار خودرو انجام دهند.

به گزارش تسنیم، البته با گذشت چند روز از صحبت‌های نعمت زاده هنوز بازار خودرو به تکاپو نرسیده و کمتر مشتری در این بازار وجود دارد . به اعتقاد فعالان بازار خودرو صحبت های وزیر نگرانی را در نزد مشتریان به وجود آورد و حتی خبرهای ضدو نقض شرکت های خودروساز مبنی بر افزایش 30 درصدی قیمت ها نیز بر حجم نگرانی ها افزوده است.

در همین راستا حسین زمانی افشار رئیس اتحادیه فروشندگان اتومبیل در گفت و گو با تسنیم با اشاره به اینکه در بازار امروز خرید و فروش خودرو محصولات ایران خودرو با 5 درصد افزایش قیمت روبه رو شده اند، اظهارداشت: امروز قیمت انواع پراید در بازار افزایش یک تا 2.5 میلیون تومانی را تجربه کرده است.

وی با بیان این که به عنوان نمونه پراید 111 فول در حال حاضر 18 میلیون و 600 هزار تومان قیمت گذاری شده است، گفت: قمیت انواع پژو هنوز با افزایش روبه رو نشده است اما نمایشگاه داران تمایلی به فروش محوصلات خود نداشته و منتظر اعلام قیمت های جدید هستند.

میرازیی یکی از فروشندگان اتومبیل در گفت‌وگو با تسنیم، با اعلام اینکه این روزها کمتر خریداری در بازار خودرو وجود دارد، گفت: همه منتظریم تا قیمت های نهایی از سوی شرکت های خودروساز اعلام شد.

وی اضافه کرد: در حال حاضر عمده تولیدات شرکت‌های خودروساز بدون مشتری در کارخانه‌ها انبار شده است.

این فعال بازار خودرو ضمن بیان این که با افزایش تعرفه خودروهای وارداتی و آزادسازی ثبت سفارش آنها نوسان قیمتی نیز در این نوع خودروها به وجود آمده است، گفت: به نظر می رسد در هفته آینده خودروهای داخلی 2 یا 3 میلیون تومان افزایش قیمت را تجربه کنند.

 

قیمت برخی از انواع خودروهای داخلی به شرح زیر است:

نوع خودرو

قیمت در بازار

پژو 206 تیپ 236 میلیون تومان

پژو 405 دوگانه سوز27 میلیون و 900 هزار تومان

پژو 207 دنده ای47 میلیون تومان

پراید 11118 میلیون و 600 هزار تومان

پراید13116 میلیون 800 هزار تومان

تندر90 E132 میلیون تومان

پژو 40526 میلیون و 500 هزار تومان

تیبا20 میلیون 40 هزار تومان

سمندLxدو گانه سوز27 میلیون 200 هزار تومان

پژو 206 اس.دی V951 میلیون تومان

پژو 206 اس.دی V837 میلیون تومان

پژو پارس سال35میلیون تومان

 

انتهای پیام

نظرات خود را با ما درمیان بگذارید

افزودن دیدگاه جدید

کپچا
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.