کد مطلب: 

10304

دفاع منحصر به فرد بازیگر معروف فرانسوی از زنان محجبه + تصاویر

یک هنرمند فرانسوی با سرکردن مقنعه و محبوس کردن خود در قفسی شیشیه‎ای، رفتار زننده و ضداسلامی نیروهای پلیس و برخی شهروندان با زنان محجبه کشورش را محکوم کرد. وی در گفتگو با یک شبکه فرانسوی از اهدافش درمورد اجرای این تئاتر خیابانی و واکنش‎های جالب شهروندان سخن گفت. 
 

به گزارش سیتنا به نقل از ابنا، یکی از بازیگران معروف فرانسوی با رعایت پوشش حجاب و اجرای تئاتری خیابانی٬ تبعیض ایجاد شده نسبت به زنان محجبه در این کشور را شهودی سازی کرد.

 

به نوشته پایگاه اینترنتی شبکه فرانسوی "امت"٬ «سونیا مرازگا» با سرکردن مقنعه و محبوس کردن خود در قفسی شیشیه‎ای٬ رفتار زننده و ضداسلامی نیروهای پلیس و برخی شهروندان با زنان محجبه کشورش را محکوم کرد.

 

449086.jpg

 

این دفاع ابتکاری که به نوع خود منحصر به فرد بود؛ در چند منطقه "پاریس" پایتخت فرانسه از جمله «بلویل»، «بوبورگ» و «موت پیکه گرونل» اجرا شد.

 

وی در گفتگو با این شبکه اظهار داشت: هدف من از این نمایش٬ درک زنان محجبه از سوی شهروندان٬ نیروهای پلیس و مقامات کشور بود.

 

سونیا مرازگا تاکید کرد: این درک باید به جایی برسد که هر زنی حق داشته باشد خودش درمورد نوع پوشش تصمیم گیری کنند.

 

بازیگر معروف فرانسوی خاطرنشان کرد: از سال 2001 برخورد با زنان محجبه در جهان افزایش یافت و در فرانسه این موضوع بیشتر مشاهده می‎شد و اسلام هراسی به نهایت خود رسید.

 

وی درمورد اقدام دفاعی خود اظهار داشت: "زن محجبه در جعبه" ایده ای بود که در ذهن من جوانه زد و این نماد دستگیری زنان مسلمان و خانه نشینی آن‎ها است. می‎دانم این حرکت من٬ اولین در نوع خود است.

 

مرازگا در مورد واکنش مردم نیز گفت: مردم یا با نگاه دزدانه (گوشه چشم) و یا تکبیر گویان به سوی من می‎آمدند. البته عده محدودی هم بی تفاوت از کنارم گذشتند.

 

449060.jpg

 

بازیگر معروف فرانسوی اضافه کرد: برخی از مسلمانان ابتدا فکر کردند که من برای تمسخر آنان دست به چنین نمایشی زدم ولی در نهایت متوجه نیت من شدند و ابراز خرسندی کردند.

 

وی در مورد بازتاب و تاثیر گذاری تئاتر خیابانی خود گفت: نمی دانم که اثر گذار بوده یا نه ولی مهم این است که توجه مردم به مسئله اسلام هراسی جلب و امیدوارم این حرکت در کشورهای مختلف دنیا نیز انجام شود.

 

مرازگا در پایان اظهار داشت: قصد دارم نتایج این نمایش و بازخوردهای شهروندان فرانسه نسبت به این تئاتر خیابانی را در قالب مستندی تهیه و در آینده‎ای نزدیک به نمایش درآورم.

 

449062.jpg

449063.jpg

449064.jpg

449061.jpg

 

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2013-10-27 20:14

افزودن دیدگاه جدید