کد مطلب: 

10065

حضور بازیگر معروف "حریم سلطان" در سریال های صداوسیمای ایران+ عکس

حضور بازیگر معروف "حریم سلطان" در سریال های صداوسیمای ایران+ عکس

مدتی است بازار شایعات درباره حضور بازیگران ترک و در رأس شان چهره های مطرح سریال «حریم سلطان» در فیلم و سریال های ایرانی حسابی داغ است.

به گزارش سیتنا به نقل از پارسینه، در تازه ترین نمونه، هفته نامه وصف صبا خبر داده که اوکان یالبیک، بازیگر نقش ابراهیم پاشا «حریم سلطان» در سریال «آوای باران» به کارگردانی سعید سهیلی زاده بازی کرده.

 

طبق پیگیری های ما، این خبر تاییدشده؛ منتهی سازندگان هنوز مطمئن نیستند مسئولان تلویزیون اجازه پخش سکانس های مربوط به بازی اوکان یالبیک را می دهند یا خیر. سهیلی زاده که با «فاصله ها»، «دلنوازان» و «ترانه مادری» در جذب قشر خاصی از جامعه موفق بود، در تلاش برای ثبت این نوآوری به نام خودش است.

 

حساسیت های تلویزیون بجاست؟

 

نگرانی سازندگان «آوای باران» از پخش یا عدم پخش سکانس های مربوط به بازیگر ترک، در حالی مطرح است که اخیرا تلویزیون اقدام به پخش فیلم «فرشتگان قصاب» با بازی دارین حمزه، بازیگر حاشیه ساز لبنانی کردند. این فیلم بعد از حاشیه هایی که به خاطر حضور حمزه در صحنه های غیراخلاقی فیلم «هتل بیروت» به وجود آمد، ساخته شد.

 

جالب آنکه «فرشتگان قصاب» به سفارش موسسه شهید آوینی ساخته شد و بدون اکران در سینماها روی آنتن شبکه یک رفت. البته با پخش این فیلم نه تنها آب از آب تکان نخورد که چند رسانه ارزشی سوژه آن را ستایش کردند. حالا باید دید مسئولان تلویزیون درباره بازیگر حریم سلطان هم همین سعه صدر را دارند؟

 

خرم سلطان هم می آید؟

 

هفته پیش خبری در هفت صبح منتشر کردیم که سازندگان سریال «روزی روزگاری عاشقی» به کارگردانی حسن فتحی در تلاش برای فراهم کردن زمینه حضور مریم اوزرلی بازیگر نقش «خرم سلطان» در سریال «حریم سلطان» هستند. این خبر به خاطر حساسیت های احتمالی تکذیب شد اما آنطور که از قرائن و شواهد برمی آید عوامل سازنده سریال در تلاش هستند حتی اگر موفق به استفاده از این بازیگر نشوند، پای دیگر بازیگران شناخته شده ترک را به سریال شان باز کنند. این اتفاق خیلی هم دور از ذهن نیست چرا که هر چقدر در تلویزیون محدودیت و حساسیت کاذب در این باره وجود دارد، شبکه نمایش خانگی از آزادی عمل بیشتری برخوردار است.

 

علاقه به بازیگران خارجی

 

سازندگان فیلم ها و سریال ها علاقه زیادی به استفاده از بازیگران خارجی دارند. فعلا بازار ترکیه داغ است ولی به خاطر محدودیت هایی که در استفاده از چهره های شناخته شده ترک دارند، سراغ بازیگران کمتر شناخته شده دیار عثمانی می روند.

 

همین سریال «آوای باران» چند بازیگر ناشناخته ترک دارد که مشکلی برای پخش ندارند. سازندگان «روزی روزگاری عاشقی» هم حتما از چند بازیگر ناشناخته استفاده می کنند.

 

فیلم پرحاشیه «لاله» از «سینان تازچو» بازیگران مطرح ترکیه که سریال «عشق و جزا» معروفترین اثر او بوده، استفاده کرده. در مقطعی شایعه شد که سازندگان این فیلم آنجلینا جولی و جسیکا آلبا را برای نقش لاله در نظر دارند که اگر موج اعتراض ها نبود چه بسا پای آنها را به ایران باز می کردند. مسعود ده نمکی هم هیچگاه رسما خبر حضور خانم جولی در «رسوایی» را تکذیب نکرد.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2013-10-17 20:09

افزودن دیدگاه جدید