کد مطلب: 

10926
آیا ربیعی به شستا ورود خواهد کرد؟

' شستا حیاط خلوت هیچ کس نیست'، ' به دنبال بهبود زندگی کارگران و بازنشتگان خواهم بود' این ها جملاتی هستند که دکترعلی ربیعی وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی دولت تدبیر و امید تاکید ویژه ای به آنها دارد و طبیعتا انتظارجامعه ، کارگران و بازنشستگان از وزیر عینیت بخشیدن به سخنانی است که خواست مردم نیز می باشد.
 
به گزارش سیتنا به نقل از عصر خبر ، انجام قول هایی که وزیر داده الزاماتی دارد.با توجه به این که رشته تخصصی دکتر ربیعی جامعه شناسی است طبیعتا برای تحقق و عده های خود به معاونان و مشاورانی امین نیاز دارد افرادی مانند دکتر فیروز آبادی که امین رییس جمهور و وزیر هستند و مهمتر این که تخصص لازم برای رسیدگی به امور مالی را هم دارا هستند و می توانند در پالایش و سالم سازی مجموعه های وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی و از جمله شستا نقش کلیدی را ایفا کنند.
 
یکی از مشکلاتی که کشور ما در کلیه بخش ها از جمله شستا گرفتار آن است وجود مدیران ناشایسته می باشد مدیرانی که در بیشتر موارد به جای برخورد قانونی و قاطع، از شرکتی عزل و حتی در شرکتی بهتر نصب می شوند.از جمله این مدیران که البته در شستا کم هم نیستند آقای مدیرعامل اسبق شرکت دورال و مدیر عامل فعلی شرکت سولیران( هر دو وابسته به شستا) است.مدیرعاملی که به گواهی مشاور مدیر عامل و مدیر حراست شرکت سرمایه گذاری عمران و حمل و نقل تامین( نامه به مدیر حراست شستا در مورخ 18/7/91 )انواع و اقسام تخلفات را در کارنامه خود دارد و متاسفانه پس از دستور مقامات مربوطه وقت مبنی بر برکناری به مدیر عاملی و نایب رییسی هیات مدیره شرکت سولیران منصوب می شود.
 
به اذعان مدیر وقت حراست شرکت سرمایه گذاری عمران و حمل و نقل تامین آقای مدیرعامل در طول تصدی مدیریت شرکت دورال اقدام به جذب وابستگان و آشنایان خود نموده است .از جمله این انتصاب ها آقای (م.ح.م )باجناق به عنوان مدیر مالی شرکت ، آقای (ا.ع )مدیر اداری( بازنشسته شرکت داروسازی اسوه )، آقای (ف.س) رییس خدمات و مدیر امور اداری و انتظامات(از دوستان صمیمی آقای (ص.ر) در شرکت چاپ و نشر) می باشد. البته تعدیل نیروی انسانی متخصص و جایگزین نمودن نیروهای ناکارآمد و بی تجربه نیز از جمله عملکردهای آقای مدیر عامل می باشد.
 
اتخاذ سیاست غلط برون سپاری تولیدات و سفارشات شرکت در حالی که شرکت دورال توان انجام کارهای مذکور را دارد و سوء مدیریت در جلب رضایت مشتریان و عدم تدبیر در خصوص جذب مشتریان جدید از دیگر عملکردهای آقای ( ص.ر) می باشد.بنابه اذعان مدیر وقت حراست شرکت سرمایه گذاری عمران و حمل و نقل تامین فروش املاک و مستغلات شرکت که شائبه هایی مبنی بر فروش آنها به قیمت پایین تر از عرف منطقه و بازار وجود دارد.با عنایت به این که بنابر اطلاعات واصله قیمت کارخانه شماره 2 همراه با جواز صنعتی و .... مبلغ 46 میلیارد ریال درج شده بود که در سال 1390 ( زمان فروش )به مبلغ 26 میلیارد ریال به فروش رسیده است.
 
آقای (ص.ر) که از 1387 مدیر عامل شرکت دورال بوده است بر خلاف مقررات در رابطه با متصدیان مشاغل حساس استعلامی از ادراه حراست انجام نداده است.
 
آقای وزیر عدم همکاری و موضع گیری نسبت به نیروهای ارزشی شرکت دورال از جمله بسیج ، رفتار نادرست با کارکنان و مهمتر از همه عدم مسئولیت پذیری آقای ( ص.ر) نسبت به رهنمود های کلیدی مقام های ارشد کشور را هم به کارنامه آقای مدیرعامل اضافه کنید.
 
امید است وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی حداقل دست این گونه افراد را از مجموعه های وابسته از جمله شستا کوتاه نمایید تا شاید با به کارگیری مدیران لایق سازمانی و برون سازمانی شاهد بهبود زندگی کارگران و بازنشستگان باشیم.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2013-11-23 12:01

افزودن دیدگاه جدید