کد مطلب: 

645
توسعه اعتماد مبین به دنبال خرید سهام بزرگترین اپراتور تلفن همراه بلاروس
توسعه اعتماد مبین به دنبال خرید سهام بزرگترین اپراتور تلفن همراه بلاروس

 اگرچه پیشنهاد خرید سهام اپراتور تلفن همراه ام ت اس بلاروس توسط نخست وزیر بلاروس به قزاقستان پیشنهاد شده است ولی بسیاری از شرکت‌های بین‌المللی از جمله شرکت توسعه اعتماد مبین از ایران خواهان خرید سهام تلفن همراه بلاروس هستند.

 

به گزارش سازمان خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (سیتنا) به نقل از خبرنگار ایسنا در اروپای شرقی، نخست وزیر بلاروس به رییس مجلس قزاقستان پیشنهاد کرد تا سهام بزرگ‌ترین شبکه تلفن همراه در این کشور را خریداری کند.

 

میخائیل میسنیکوویچ اظهار کرد: پیش‌تر در دیدار روسای جمهور دو کشور درباره خرید سهام کمپانی تلفن همراه ام تی سی به ارزش 4,8 میلیون دلار گفت‌وگوهایی صورت گرفته بود.

به گفته وی بسیاری از شرکت‌های بین‌المللی خواهان خرید سهام تلفن همراه بلاروس هستند اما این پروژه هنوز اجرایی نشده و در صورت علاقه‌مندی قزاقستان امکان همکاری در این زمینه وجود دارد.

 

شرکت روسی تلفن‌همراه ام ت اس فعالیت خود را در سال 1994 در مسکو آغاز کرد و اکنون به غیر از روسیه در ارمنستان، اوکراین، بلاروس و ازبکستان فعالیت می‌کند.

 

51 درصد از سهام این شرکت روسی در بلاروس در اختیار دولت است که پس از بروز بحران شدید مالی در این کشور ، فروش آن به بخش خصوصی به قیمت یک میلیارد دلار ارزش‌گذاری شده است.

 

در کنار شرکت‌های خارجی خریدار این کمپانی، شرکت توسعه اعتماد مبین از ایران نیز که مالک نیمی از شرکت مخابرات است، پیشنهاد خود را برای خرید سهام مالکیت تلفن همراه بلاروس ارائه کرده است.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2011-10-30 08:30

افزودن دیدگاه جدید