کد مطلب: 

4993
آغاز صادرات تبلت ایرانی DIMO به کشورهای منطقه/ تبلت ایرانی همتراز برندهای برتر دنیا
آغاز صادرات تبلت ایرانی DIMO به کشورهای منطقه/ تبلت ایرانی همتراز برندهای برتر دنیا

مدیرعامل یک شرکت تولید کننده‎ی تبلت و گوشی موبایل ایرانی با نام تجاری DIMO گفت: افزایش قیمت دلار کمترین تاثیر را در قیمت ارائه شده‎ی تبلت‎‏های ما داشته است؛ در این راستا و همزمان با افزایش استقبال متقاضیان به دنبال افزایش تولید ماهانه‎ی تبلت از 8 هزار به 10 هزار نسخه هستیم و صادرات را نیز آغاز کرده‎ایم.

 

"رضا مریداوی" مدیرعامل شرکت ارتباطات ایرانیان اروند در گفت‎وگو با خبرنگار سیتنا "citna.ir" گفت: شرکت ما تقریباً از سال 90 شروع به تولید تبلت کرد و در خرداد 91 از اولین تبلت رونمایی شد. این محصول ساخت ایران است؛ گرچه مانند سایر برندها، تولید LCD و بعضی از قطعات آن در داخل کشور ضرورتی ندارد. در واقع با توجه به حجم قطعاتی که تولید و در تبلت بکار می‎بریم، ما تولید کننده هستیم نه مونتاژکننده.

 

وی از ثبات تقریبی قیمت این محصول با توجه به نوسان دلار خبرداد و گفت: اگرچه تبلت ایرانی DIMO در ابتدای حضور در بازار 395 هزار تومان بود (زمان دلار 1800 تومان) ولی در حال حاضر با توجه به افزایش قیمت دلار تنها افزایش اندکی را در قیمت تبلت داشته‎ایم و این امر حاکی از آن است که بیشتر قطعات این محصول تولید داخلی است.

 

وی در رابطه با مشخصات این تبلت، توضیح داد: این تبلت با تمام امکانات روز و فناوری حال حاضر دنیا مطابقت دارد و در مقایسه با برندهای مطرح دنیا تفاوتی ندارد. از نظر قابلیت تشخیص لمس، سرعت و ورژن اندروید و سایر موارد مقایسه‎ای چیزی کم ندارد. نرم افزار تبلت، اندروید است ولی پیش فرض‎های آن کاملاً فارسی است و می‎توان فیلم‎ها را با زیر نویس فارسی در آن مشاهده کرد. در زمان بهره برداری محصول، با دو مدل 7 اینچ و 10 اینچ (9.7 اینچ) با اندروید 4.0.3 شروع کردیم. در مدل 7 اینچ همزمان 5 نقطه و در 9 اینچ 10 نقطه قابل لمس است که این امر نشاندهنده‎ی کیفیت بالای تبلت است.

 

وی در ادامه گفت: تمام امکاناتی که در برندهای مطرح خارجی می‎بینید در مدل ایرانی حتی در بعضی موارد بیشتر می‎توان دید، از جمله تعداد پورت‎های خروجی بیشتر. پورت کابل HDMI در نمونه‎ی خارجی دیده نمی‎شود یا اگر باشد به صورت RAM داخلی است، ولی در نمونه‎ی ایرانی هم می‎توان از کابل استفاده کرد هم RAM داخلی. قابلیت ارتقاء نیز در آن طراحی شده و هارد قابل حمل External را نیز می‎توان از طریق USB برای تبادل اطلاعات به آن اضافه کرد.

 

مدیرعامل شرکت ارتباطات ایرانیان اروند در ادامه‎ی گفت‎وگو با سیتنا در رابطه با تعداد تولید شده‎ی این تبلت و برنامههای صادراتی این شرکت، توضیح داد: تولید ماهانه 10 هزار نسخه را در برنامه‎ی خود داریم که حدود 8 هزار نسخه اجرایی شده و در سراسر ایران توزیع شده است. ما به برنامه‎ی صادرات نیز فکر کردیم تعدادی از تبلت‎ها را به اربیل و سلیمانیه عراق صادر کردیم و امیدواریم تبلت ایرانی در منطقه جایگاه خوبی به دست آورد.

 

وی در ادامه از رونمایی مدل 7 اینچی سیم کارت دار این تبلت در نمایشگاه تلکام امسال خبر داد و گفت: در بازار نیاز به مدل سیم کارت دار را احساس کردیم که عملی شد و مدل 9 اینچی را نیز از تک هسته‎ای به دو هسته‎ای ارتقا دادیم. از لحاظ وزن قابل مقایسه با برندهای مطرح است به طوری که ضخامت آن از نازک ترین تبلت دنیا 2 میلیمتر بیشتر است.

 

وی در پایان، گفت: حدود 73 شعبه برای خدمات پس از فروش در سراسر ایران راه اندازی کردیم. در ماه اول به شرط شکسته نشدن محصول، با ایجاد هر مشکلی قابل تعویض است و تا یک سال گارانتی دارد.

انتهای پیام

http://www.citna.ir

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2012-12-23 19:48

دیدگاه‌ها

تصویر ناشناس
مرد حسابی اگر حتی یه پیچش رو هم تو تولید کردی بعد بگو تبلت ایرانی.درجه 2 و 3 چین جمع کردی آوردی مفتم گرونه حرف از دلار میزنی
ارسال شده توسط ناشناس در 11 دى 48 - 04:03

افزودن دیدگاه جدید