کد مطلب: 

498
ناگفته‌هایی درباره‌ی کد محرمانه‌ی سیم‌کارت
ناگفته‌هایی درباره‌ی کد محرمانه‌ی سیم‌کارت

در صورتی که مشترک شماره (PIN (Personal Identity Number خود را اشتباه وارد کند، پس از 3 بار تکرار، سیم‌کارت قفل شده و برای فعال‌سازی مجدد به وارد کردن کد 8 رقمی UnblockingKey) Personal) نیاز است و اگر کد PUK هم سه مرتبه به اشتباه وارد شود، سیم‌کارت سوخته و غیر قابل استفاده می‌شود.

 

به گزارش سازمان خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (سیتنا) به نقل از ایسنا، کد PUK، درج شده برروی بدنه سیم‌کارت کد محرمانه سیم‌کارت بوده و قابل تغییر نیست، درصورت مفقود شدن فقط به مالک تلفن همراه قابل ارائه است.

 

مشترکین تلفن همراه در صورت معیوب شدن سیم‌کارت و عدم امکان استفاده از آن و مشاهده پیغام Insert Simcard یا Card rejected، می‌توانند با مراجعه به دفاتر خدمات ارتباطی تقاضای تعویض سیم‌کارت کرده و سیم‌کارت جدید دریافت کنند.

 

* شرایط دریافت خدمت و مدارک مورد نیاز

 

حضور مالک تلفن همراه یا وکیل قانونی او، تکمیل و امضای فرم درخواست، ارائه اصل و تصویر کارت ملی، ارائه اصل وکالتنامه و تصویر آن در صورت مراجعه وکیل قانونی، ارائه اصل قبض پرداختی دوره آخر.

 

مشترکین تلفن همراه که سیم‌کارت آن‌ها قدیمی است هم می‌توانند جهت انجام تعویض سیم‌کارت بدون هزینه به یکی از دفاتر خدمات ارتباطی و یا مراکز تلفن ثابت (تهران) و ادارات مشترکین (سایر استان‌ها) مراجعه کنند.

 

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2011-10-13 13:58

افزودن دیدگاه جدید