کد مطلب: 

4942
درآمد 3880 میلیاردی همراه اول در 8 ماهه‎ی نخست امسال؛ همراه اول از سال 83 تاکنون افزایش تعرفه نداشته است
درآمد 3880 میلیاردی همراه اول در 8 ماهه‎ی نخست امسال؛ همراه اول از سال 83 تاکنون افزایش تعرفه نداشته است

مجمع عمومی فوق العاده صاحبان سهام همراه اول صبح روز چهارشنبه 29 آذرماه با حضور بیش از 92 درصد سهامداران در سالن اجتماعات برج همراه برگزار شد.

به گزارش سیتنا به نقل از روابط عمومی شرکت ارتباطات سیار ایران، در این مجمع که دستور جلسه، اصلاح مفاد اساسنامه عنوان شده بود، رئیس مجمع با ذکر دلایل پیشنهاد افزایش تعداد اعضاء هیأت مدیره، اظهار داشت: همراه اول در راستای تغییر و تحولات ساختاری، پیگیری حقوق مشتریان و منافع سهامداران نیازمند هیأت مدیره ای با تخصص های بیشتر است تا از یک طرف برنامه ها و استراتژی های کلان شرکت به نحو مؤثری تدوین شود و از طرف دیگر هر یک از اعضاء هیأت مدیره با تخصص هایی که دارند بر اجرای درست و مطلوب این استراتژی ها در سطح شرکت باشند؛ لذا نیازمند آن هستیم که هیأت مدیره ظرفیت بیشتری داشته باشد.

در ادامه در خصوص افزایش تعداد اعضاء هیأت مدیره رأی گیری بعمل آمد و مصوب شد تعداد اعضای هیأت مدیره همراه اول به جای 5 نفر، 7 نفر باشد.

پس از جلسه رأی گیری مهندس وحید صدوقی مدیرعامل اپراتور اول در گزارش کوتاهی وضعیت سهام همراه اول را تشریح کرد.
صدوقی گفت: درآمد 8 ماهه همراه اول در سال جاری 3880 میلیارد تومان بوده است که نسبت به همین بازه زمانی در سال گذشته 18 درصد رشد داشته است.
وی افزود: کل هزینه های شرکت در مقطع زمانی مذکور 2460 میلیارد تومان بوده که 65 درصد هزینه های پیش بینی شده را شامل می شود.
همچنین صدوقی از تحقق 95 درصد درآمدهای غیرعملیاتی خبر داد و گفت: درآمدهای غیرعملیاتی در 8 ماهه اخیر 319 میلیارد تومان بوده که رشد 88 درصدی را نسبت به سال گذشته نشان می دهد.
مدیرعامل همراه اول با اعلام اینکه ای پی اس سال جاری 918 تومان است، اظهار داشت: بدین ترتیب در 8 ماهه اول امسال 5/69 درصد سود محقق شده است که نسبت به همین بازه زمانی در سال گذشته 5 درصد رشد را نشان می دهد.
صدوقی اعلام کرد: همراه اول از سال 83 تاکنون هیچگونه افزایش تعرفه نداشته است و از میان 800 اپراتور جهان از نظر پایین بودن تعرفه مکالمه قبل از هند و یکی مانده به آخر است.
وی با بیان اینکه در تلاش هستیم امسال از فرا بورس وارد بورس شویم گفت: البته فرا بورس علاقمند نیست که از آن بازار خارج شویم. با ورود به بورس کل مالیات قابل پرداخت شرکت بیش از 1 درصد کاهش می یابد که به نفع شرکت است.
صدوقی افزود: امسال همراه اول 1200 میلیارد تومان سرمایه گذاری کرده است که بیشتر سرمایه گذاری ها در زمینه آماده سازی ارائه نسل های آینده است. البته 100 درصد شبکه Core همراه اول تا یک ماه آینده نوسازی می شود.
وی با اشاره به سهم بازار همراه اول در کشور اظهار داشت: ما امسال بیش از 9 میلیون مشترک جدید جذب کرده ایم در حال حاضر سهم بازار ما در کشور 68 درصد سیم کارت های روشن است.
انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2012-12-19 18:13

افزودن دیدگاه جدید