کد مطلب: 

4194
دبیر شورای عالی اطلاع رسانی تاکید کرد: لزوم حمایت از تولیدات داخلی برای بومی سازی بازی‌های رایانه‌یی
دبیر شورای عالی اطلاع رسانی تاکید کرد: لزوم حمایت از تولیدات داخلی برای بومی سازی بازی‌های رایانه‌یی

دبیر شورای عالی اطلاع‌رسانی بر لزوم حمایت از تولیدات داخلی در جهت بومی سازی تاکید کرد و گفت: بنیاد ملی بازیهای رایانه‌یی می تواند با حمایت از تولیدات ایرانی در زمینه القای فرهنگ ایرانی اسلامی در منطقه نقش آفرین باشد.
 
به گزارش سیتنا به نقل از معاونت ارتباطات بنیاد ملی بازیهای رایانه‌یی، حجت‌الاسلام حمید شهریاری، با بیان این که ارتقای جایگاه گیم کشور در گرو حمایت از بازیهای رایانه‌یی است، افزود: حمایت از تولیدکنندگانی که در عرصه تولید بازیهای رایانه‌یی ملی با سبک زندگی اسلامی فعالیت می کنند، ضروری است.
 
وی به جایگاه ویژه ای صنعت گیم ایران در منطقه اشاره کرد و گفت: ایران به عنوان یک کشور اسلامی که دارای توانمندی در تولید گیم بوده می‌تواند از این ویژگی برای القای پیام اسلامی و سبک زندگی اسلامی و ایرانی برای دیگر ممالک بهره گیرد.
 
او با بیان نقش بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌یی به عنوان متولی تولید و حمایت از محصولات ایرانی کشور و منطقه توضیح داد: این بنیاد می‌تواند با حمایت از تولید کنندگان داخلی که با ارایه بازی‌های رایانه‌یی با سبک ایرانی و بومی سازی تولیدات سعی در مقابله در برابر هجمه‌های دشمنان اسلام را دارند، بیش از پیش نقش آفرین باشد.
 
شهریاری به بازی‌های رایانه‌یی خارجی که سعی در ترویج خشونت و فساد اخلاقی دارند اشاره کرد و افزود: بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌یی با نظارت بر محتوای بازی های خارجی میتواند از ورود این قیبل بازیها به بازار کشور جلوگیری کند.
 
وی ادامه داد: این بنیاد می تواند با ویرایش و بازنویسی بازی‌های رایانه‌یی خارجی از این تولیدات در جهت ارتقای سطح کیفی بازیهای داخلی استفاده و ازدستاوردهای محصولات خارجی در زمینه بومی سازی صنعت گیم مطابق با ارزش‌های اسلامی بهره گیرد.
انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2012-10-03 05:33

افزودن دیدگاه جدید