کد مطلب: 

3759
وقتی خطای نرم‌افزاری، یک شرکت را به خاک سیاه نشاند
وقتی خطای نرم‌افزاری، یک شرکت را به خاک سیاه نشاند

به دنبال زیان 440 میلیون دلاری، احتمال دارد شرکت نایت کپیتال اعلام ورشکستگی کند.

به گزارش سیتنا به نقل از وی‌تری،، نایت کپیتال (Knight Capital) که یک شرکت ارائه‌دهنده خدمات مالی در سطح بین‌الملل است، با بروز یک خطای نرم‌افزاری به هنگام به‌روزرسانی سیستم انتقال سهام، باعث صدور اشتباه‌های تجاری متعددی شد و نهایتا با ضررهای بسیار سنگینی روبرو شد.

در واقع ارسال تعداد زیادی پیام اشتباه تجاری، ۴۴۰ میلیون دلار خسارت به این شرکت وارد کرده است. این شرکت که دفتر مرکزی آن در نیوجرسی واقع شده گفته نرم‌افزاری که این مشکل را به وجود آورده از سیستم‌های خود حذف کرده، ولی به نظر می‌رسد اکنون کار از کار گذشته است چرا که با توجه به این زیان هنگفت، احتمال دارد نایت کپیتال اعلام ورشکستگی کند.

شگفت آن که همه این ماجرا فقط در ۴۵ دقیقه رخ داده است. البته نایت کپیتال تنها شرکت مالی نیست که از خطای نرم‌افزاری این گونه آسیب دیده است.

مشتریان شرکت RBS نیز در ماه ژوئن، به دلیل بروز اشکالی مشابه در نرم‌افزار مورد استفاده این شرکت، به مدت چند روز نمی‌توانستند به حساب‌های خود دسترسی داشته باشند.

بر آورد می‌شود این نقیصه، ۱۲۵ میلیون پوند خسارت برای RBS به همراه داشته است. البته وضعیت این دو شرکت با هم اندکی تفاوت دارد: مشکل شرکت RBS نشان داد اتکای زیاد شرکت‌های مالی به فناوری اطلاعات برای انجام امور روزانه، ممکن است خطرناک باشد.

در مورد نایت کپیتال هم مشخص شد که اعتماد فراوان به سیستم‌های تجاری آنلاین و با سرعت بالا، می‌تواند ضربات مهلکی به سرویس‌گیرندگان وارد آورد.

منبع: شماران سیستم

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2012-08-31 21:26

افزودن دیدگاه جدید