کد مطلب: 

3661
تماشای زیاد تلویزیون، زمان مرگ را جلو می‌اندازد

بیش از دو ساعت تماشای تلویزیون در روز خطر ابتلا به دیابت و بیماری‌های عروقی را تشدید می‌کند و همچنین بیش از سه ساعت تماشای روزانه تلویزیون احتمال مرگ زودرس را افزایش می‌دهد.

به گزارش سیتنا به نقل از سلامت، به گفته کارشناسان دانشکده علوم بهداشتی دانشگاه هاروارد، هر قدر بیشتر پای تلویزیون بنشینید گروهی از مشکلات جسمی و روانی به سراغ شما می‌آیند تا جایی که حتی زمان مرگتان را نیز جلو می‌اندازند.

دکتر استیفن کوپکی متخصص قلب و استاد امور پزشکی در مرکز تخصصی مایوکلینیک در روچستر یادآور شد: خطر افزایش احتمال بروز بیماری‌ها در رابطه با تماشای تلویزیون می‌تواند به اندازه خطر فاکتورهای دیگر مثل افزایش کلسترول، افزایش فشارخون و یا حتی استعمال دخانیات باشد.
به گفته کارشناسان، امروزه تماشای تلویزیون به اندازه یک بیماری مسری، فراگیر شده است و در اروپا میانگین روزانه انجام این کار سه تا چهار ساعت است. در آمریکا اوضاع از این هم وخیم‌تر است به طوری که میانگین روزانه تماشای تلویزیون ۵ ساعت برآورده شده است.

متخصصان ابراز ناامیدی کرده‌اند که این روزها نه تنها مردم برای حفظ سلامت خود میزان فعالیت‌های بدنی‌شان را بالا نمی‌برند بلکه گرایش آنها هر روز به زندگی کم تحرک و یکجا نشستن افزایش پیدا می‌کند و این امر سلامت جوامع بشری را واقعا به خطر انداخته و هزینه‌های بهداشت و درمان را نیز افزایش داده است.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2012-08-24 07:55

افزودن دیدگاه جدید