کد مطلب: 

3159
حجت الاسلام سالاریان: لزوم توجه به زمینه‎های فکری و پرورشی بازی های جام دیجیتال

قائم مقام شورای عالی اطلاع رسانی اعلام کرد: برای تاثیر گذاری هرچه بیشتر جام دیجیتال باید زمینه‎های اجتماعی پرورشی و فکری بازی‎های رایانه‎ای مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش سیتنا، حجت الاسلام سعید سالاریان در گفت‎وگو با ستاد اطلاع  رسانی مسابقات بین المللی بازهای رایانه‎ای جام دیجیتال، اظهار داشت: چنانچه به بازی‎های رایانه‎ای تنها به عنوان یک پدیده تفریحی و پرکننده اوقات فراغت نگاه شود برگزاری رقابت های جام دیجیتال و مشابه با آن هیچ فایده ای ندارد.

وی افزود: در صورتیکه زمینه های فکری پرورشی و ارتقاء مهارت ای اجتماعی اقتصادی سیاسی و بازرگانی در تولید بازی های رایانه‎ای مد نظر قرار گیرد برگزاری اینگونه رقابت ها مثمر ثمر خواهد بود.

سالاریان با تاکید بر اینکه از اینگونه رقابت‎ها به عنوان ابزاری برای ارتقاء رفتارهای اجتماعی استفاده شود‎ گفت: برگزاری چنین رقابت هایی بسیار مفید و ارزنده است و زمینه ایجاد فعالیت های اجتماعی را فراهم می کند.

وی خاطر نشان کرد: بر این اساس لازم است در تولید بازهای رایانه ای با در نظر گرفتن این مطلب که این نوع بازی ها ابزار قوی برای انتقال فرهنگ، عقاید و سنن یک اجتماع است، باید در خصوص محتوا و عناصر بازی ها دقت شود.

قائم مقام شورای عالی اطلاع رسانی تاکید کرد : لازم است متولیان امر به محتوا و سناریو و عناصر سازنده بازی ها توجه کنند تا بازی های رایانه ای بتواند تاثیرات مثبت خود را درجامعه بگذارد.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2012-07-10 10:47

افزودن دیدگاه جدید