کد مطلب: 

295726

فعالیت همزمان ۳۰۰ تیم حفاری در پروژه فیبرنوری منازل و کسب‌وکارها در سطح کشور

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: هم اکنون ۳۰۰ تیم حفاری و دستگاه ترنچر در کشور برای پروژه فیبرنوری منازل و کسب‌و‌کارها فعالیت می کنند و ما در این پروژه در ابتدای راه هستیم و در کشورهای دیگر یک دهه انجام این پروژه زمان برده است.
فعالیت همزمان ۳۰۰ تیم حفاری در پروژه فیبرنوری منازل و کسب‌وکارها در سطح کشور

به گزارش سیتنا، وضعیت ارتباطات و پیشرفت پروژه فیبرنوری منازل و کسب و کارها در استان فارس با حضور عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، محمدهادی ایمانیه استاندار فارس و جعفر قادری نماینده شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی بررسی شد.

وزیر ارتباطات در این جلسه با اشاره به اینکه این دومین جلسه با حضور استاندار فارس برای بررسی وضعیت ارتباطات و پروژه فیبرنوری این استان است، گفت: تجهیز ارتباطات پرسرعت روستاهای بالای بیست خانوار این استان به ۹۶ درصد رسیده و بقیه روستاها نیز در این مدت انجام می شود.

وی با اشاره به اینکه هم اکنون ۳۰۰ تیم حفاری و دستگاه ترنچر در کشور برای پروژه فیبرنوری منازل و کسب و کارها فعالیت می کنند، افزود: ما در این پروژه در ابتدای راه هستیم و در کشورهای دیگر یک دهه انجام این پروژه زمان برده است.

زارع پور با اشاره به تفاهمات انجام شده برای اجرای این پروژه در کلان شهر شیراز، گفت: در این جلسه مشکلات انعقاد قرارداد پروژه در شهر شیراز مرتفع می شود و اپراتورها به سرعت کار را آغاز می کنند تا در صورت همراهی مدیریت شهری و مسئولان محلی بتوانیم  تا پایان تابستان  این پروژه را در این کلان شهر به اتمام برسانیم.

وی افزود: بر اساس سیاست های سازمان تنظیم مقررات برای کلان شهرها سه اپراتور برای انجام کار در نظر گرفته شده که به رقابتی شدن و افزایش کیفیت خدمات ارائه شده به مردم منجر می شود.

محمدهادی ایمانیه استاندار فارس نیز با اشاره به تفاهمات قبلی برای انجام کار در این پروژه، به پیگیری و رفع مشکلات موجود برای ادامه کار تاکید کرد.

وی از اپراتورهای فعال در این استان خواست که اجرای این پروژه را در شهرهای استان به سرعت به اتمام برسانند.

در ابتدای این جلسه امیرلاجوردی رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی گزارشی از وضعیت پیشرفت پروژه فیبرنوری منازل و کسب و کارها در استان فارس و شهر شیراز ارائه کرد.

حمید سلیمان پور مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس نیز در گزارشی توضیح داد که در پنج شهر استان فارس پروژه فیبرنوری منازل و کسب و کارها به پایان رسیده و در هشت شهر نیز در حال حفاری هستند و هشت شهر نیز به قرارداد رسیده و در ۱۰۲ شهر هم تفاهم های اولیه با فرمانداران شده است.

وی با اشاره به جمعیت عشایری استان فارس از طراحی 20 نقطه عشایری برای توسعه ارتباطات در این مناطق به صورت آزمایشی خبر داد.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2024-06-11 08:22

افزودن دیدگاه جدید