کد مطلب: 

295245

سومین صندوق چین برای بخش نیمه‌رسانا راه‌اندازی شد

چین برای تقویت صنعت نیمه‌رسانا، سومین صندوق سرمایه‌گذاری مورد حمایت دولتی را با سرمایه ۳۴۴ میلیارد وون (۴۷.۵ میلیارد دلار) راه اندازی کرد.
سومین صندوق چین برای بخش نیمه‌رسانا راه‌اندازی شد

به گزارش سیتنا، شی جین پینگ، رئیس جمهور چین، بر ضرورت دستیابی چین به خودکفایی در حوزه نیمه‌رساناها، تاکید کرده است. این ضرورت پس از این که آمریکا، یک سلسله اقدامات کنترل صادرات را طی چند سال اخیر اعمال کرد تا مانع استفاده چین از تراشه‌های پیشرفته برای تقویت توانمندی‌های نظامی این کشور شود، بیشتر نمایان شد.

آژانس اطلاعات اعتباری دولتی «سامانه تبلیغاتی اطلاعات اعتباری سازمانی ملی» اعلام کرد: سومین فاز «صندوق سرمایه‌گذاری صنعت مدار یکپارچه» چین، رسما در ۲۴ مه تاسیس شد و تحت مقررات اداره شهری پکن برای بازار، به ثبت رسید.

سومین فاز، بزرگترین صندوق در میان سه صندوقی خواهد بود که توسط «صندوق سرمایه‌گذاری صنعت مدار یکپارچه» معروف به «صندوق بزرگ» راه اندازی خواهد شد.

شرکت پایگاه اطلاعاتی شرکت‌های چین «تیان یانچا» اعلام کرد: وزارت دارایی چین با ۱۷ درصد سهام و سرمایه پرداخت شده ۶۰ میلیارد یوان، بزرگترین سهامدار این صندوق است. بانک توسعه چین با ۱۰.۵ درصد سهام، دومین سهامدار بزرگ است.

۱۷ نهاد دیگر از جمله پنج بانک بزرگ چینی بانک صنعتی و تجاری چین، بانک ساخت و ساز چین، بانک کشاورزی چین، بانک چین و بانک ارتباطات که هر کدام در حدود شش درصد از  کل سرمایه این صندوق مشارکت کرده‌اند، به عنوان سرمایه گذار فهرست شده‌اند.

رویترز در سپتامبر گزارش کرده بود چین فاز سوم «صندوق بزرگ» را راه اندازی خواهد کرد. فاز اول این صندوق، در سال ۲۰۱۴ با سرمایه ثبت شده ۱۳۸.۷ میلیارد یوان تاسیس شد و فاز دوم در سال ۲۰۱۹، با ۲۰۴ میلیارد یوان اضافه شد.

«صندوق بزرگ»، برای بزرگترین شرکت‌های تراشه‌سازی چین شامل SMIC و «هوا هوانگ سمیکانداکتور» و همچنین «یانگتسه مموری تکنولوژی» که سازنده حافظه فلش است و تعدادی از شرکت‌ها و صندوق‌های کوچک، تامین مالی فراهم کرده است.

یکی از حوزه‌هایی که فاز سوم این صندوق بر روی آن تمرکز خواهد کرد، تجهیزات برای تولید تراشه است. همچنین «صندوق بزرگ»، در حال بررسی استخدام حداقل دو موسسه برای سرمایه‌گذاری سرمایه فاز سوم است.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2024-05-28 10:29

افزودن دیدگاه جدید