کد مطلب: 

294822

استخراج میلیون‌ها دلار بیت‌کوین با انرژی زمین‌گرمایی در السالوادور

دولت السالوادور از سال گذشته یک نیروگاه زمین‌گرمایی را به منظور تامین انرژی مورد نیاز برای استخراج بیت‌کوین اختصاص داده است، این نیروگاه که در مجاورت آتشفشان تکاپا قرار گرفته، تاکنون توانسته است 474 واحد بیت‌کوین معادل 29 میلیون دلار را استخراج کند.
استخراج میلیون‌ها دلار بیت‌کوین با انرژی زمین‌گرمایی در السالوادور

به گزارش سرویس بین الملل سیتنا، کشور السالوادور که در سال ۲۰۲۱ بیت‌کوین را در کنار دلار آمریکا به عنوان ارز رسمی پذیرفت، توانسته است با استفاده از انرژی پاک زمین‌گرمایی، بیش از ۲۹ میلیون دلار از این رمزارز را استخراج کند.

دولت السالوادور از سال گذشته یک نیروگاه زمین‌گرمایی را به منظور تامین انرژی مورد نیاز برای استخراج بیت‌کوین اختصاص داده است. این نیروگاه که در مجاورت آتشفشان تکاپا قرار گرفته، تاکنون توانسته است 474 واحد بیت‌کوین معادل 29 میلیون دلار را استخراج کند.

آتشفشان تکاپا با ارتفاع 1593 متر، یکی از منابع مناسب انرژی زمین‌گرمایی در السالوادور محسوب می‌شود. حدود 1.5 مگاوات از ظرفیت 102 مگاواتی این نیروگاه به فعالیت‌های استخراج بیت‌کوین اختصاص یافته که برای تامین انرژی حدود 300 دستگاه ماینر کافی است.

السالوادور یکی از کشورهای پیشرو در استفاده از انرژی‌های پاک و تجدیدپذیر بوده و سعی دارد تا وابستگی خود به سوخت‌های فسیلی را کاهش دهد. این کشور در اقدامی جنجالی، در سپتامبر 2021 بیت‌کوین را به عنوان ارز رسمی در کنار دلار پذیرفت.

از آن زمان تاکنون، دولت السالوادور تلاش کرده است با خرید و استخراج بیت‌کوین، ذخایر خود از این رمزارز را افزایش دهد. بر اساس آخرین آمار، این کشور تاکنون 5750 واحد بیت‌کوین به ارزش حدود 354 میلیون دلار را در اختیار دارد.

اقدامات دولت السالوادور در حمایت از بیت‌کوین با انتقادات گسترده‌ای از سوی نهادهای بین‌المللی مانند بانک جهانی روبرو شده است. با این حال، رییس‌جمهور این کشور که اخیرا در انتخابات پیروز شده، قصد دارد همچنان از رمزارزها حمایت کند.

دولت السالوادور برنامه دارد روزانه یک واحد بیت‌کوین را خریداری کند و به نظر می‌رسد سیاست‌های حامی رمزارزها در این کشور حداقل برای چند سال آینده ادامه خواهد داشت.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

میانگین: 5 (1 vote)
سیتنا 3
2024-05-18 09:50

افزودن دیدگاه جدید