کدخبر :286896 پرینت
10 آبان 1402 - 10:13

دبیر شورای عالی فضای مجازی: اهداف و شاخص‌های شبکه ملی اطلاعات در حال بازبینی است

رئیس مرکز ملی فضای مجازی گفت: مرکز ملی فضای مجازی در حال بازبینی اهداف و شاخص‌های شبکه ملی اطلاعات است و امیدواریم در هفته‌های آینده، کل جزئیات شبکه ملی اطلاعات شامل اهداف، شاخص‌ها و نوع اندازه‌گیری را از طریق سایت در دسترس عموم مردم قرار بدهیم.

متن خبر

به گزارش سیتنا، محمدامین آقامیری دبیر شورای‌عالی فضای مجازی در چهارمین رویداد هفته ایران دیجیتال گفت: ادبیات مربوط به شبکه ملی اطلاعات از حدود ۱۰ سال پیش به‌صورت جدی آغاز شد و تا کنون ادامه دارد. در دوره‌های مختلف گزارش‌های متعددی از وضعیت پیشرفت آن شبکه با حدود ۷۰ تا ۸۰ درصدی به ما اعلام شد.

وی افزود: شبکه ملی اطلاعات برای عامه مردم و برخی متخصصان مانند یک جعبه سیاهی است که باز نشده است. همین مسئله کلی شبهه و پیچیدگی ایجاد کرده است. شبکه ملی اطلاعات یک پروژه ملی است که قرار است در سطح زیرساخت، کاربردهای اصلی و محتوا خدماتی را ارائه کند.

آقامیری تصریح کرد: برای برخی از این سطوح برنامه تدوین شده و برنامه‌های سیاست‌گذاری در حال پیگیری است. برای دیگر سطوح نیز در حال برنامه‌ریزی هستیم. هدف شبکه ملی اطلاعات در حوزه زیرساختی در قدم اول این است که کیفیت مناسب از شبکه ارتباطی را برای کاربران فراهم کند. امیدواریم در هفته‌های آینده و قبل از پایان این ماه کل جزئیات شبکه ملی اطلاعات شامل اهداف، شاخص‌ها و نوع اندازه‌گیری را از طریق سایت اعلام عمومی خواهیم کرد.

دبیر شورای‌عالی فضای مجازی افزود: ما در حال بازبینی اهداف و شاخص‌های شبکه ملی اطلاعات هستیم. حضور افراد خبره صنعت در این حوزه می‌تواند در بازنویسی اهداف و شاخص‌ها کمک‌کننده باشد. با این کار همه ابعاد شبکه ملی اطلاعات شفاف می‌شود.

انتهای پیام

نظرات خود را با ما درمیان بگذارید

افزودن دیدگاه جدید

کپچا
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.