کدخبر :279779 پرینت
06 اردیبهشت 1402 - 12:45

بررسی شرایط ادامه حیات استارتاپ‌های کشور در استیج اینوتکس

رویداد «استیج» که از معتبرترین کنفرانس‌های استارتاپی کشور است برای ششمین سال متوالی در نمایشگاه اینوتکس ۲۰۲۳ برگزار می‌شود. این رویداد از ۱۹ تا ۲۲ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۲ در محل پارک فناوری پردیس میزبان صدها فعال استارتاپی و علاقمندان حوزه نوآوری خواهد بود.

متن خبر

به گزارش گروه دریافت خبر سیتنا، استیج رویدادی در دل نمایشگاه بین المللی اینوتکس است که در سال‌های اخیر به قلب تپنده‌ این جشنواره تبدیل شده است. این رویداد با هدف تعامل و گفتگو میان فعالان استارتاپی، علاقمندان به حوزه‌های فناورانه و نوآورانه، نخبگان فناوری، نهادهای ذی‌نفع حاکمیتی، کارآفرینان و صنعتگران نوآور ایجاد شده و سالانه میزبان ده‌ها صاحب‌نظر در حوزه‌های گوناگون استارتاپی‌ است.

اما امسال با توجه به چالش‌های پدید آمده در حوزه فناوری کشور و تحولات بنیادین پدید آمده در حوزه استارتاپی، موضوعات استیج بیش از هر چیز به مسائل روز اکوسیستم استارتاپی معطوف شده است. برگزارکنندگان استیج نظرات بیش از صد فعال استارتاپی که در زمان طراحی برنامه با آنان همفکری کرده‌اند را در قالب سه سرفصل «استارتاپ‌‌ها و ایران امروز»، «کار و زندگی مبتنی بر فناوری‌های نوظهور» و «استارتاپ‌ها و ایران فردا» گردهم آورده‌اند.

در این رویداد از موضوعاتی چون نفس‌های آخر موج اول اکوسیستم استارتاپی، فصل تاب‌آوری، ذره‌بین فینتک، ذره‌بین دیفای گرفته تا طراحی یک نمایش با ChatGPT و استارلینک و موضوع  VPNها در قالب سخنرانی، پنل و مناظره در طول سه روز عرضه می شود. استیج در روز چهارم نیز میزبان رقابت استارتاپ ها در حضور سرمایه گذاران و امتیازدهی به آنان توسط داوران مطرح ایرانی و بین المللی خواهد بود.

رضا غیابی، دبیر محتوایی جشنواره اینوتکس و برگزارکننده استیج درباره رویداد امسال می‌گوید «استیج امسال از اهمیت بالایی برخوردار است چرا که مأوایی برای گفتگوی آزاد فعالان استارتاپی و حاکمیت به وجود می‌آورد. گفتگو منجر به تغییر مثبت می‌گردد و ثمره این تغییرات مثبت نصیب مردم می‌شود.»

غیابی افزود: «امروزه اینترنت و امکاناتی که بر بستر آن عرضه می‌گردد از ملزومات زندگی انسان متمدن است و با اینکه گاهی از آب و برق پر اهمیت‌تر می‌شود اما نه تشکل‌های حرفه‌ای آنچنانی روی آن کار می‌کنند و نه به اندازه صنایع بزرگ درباره آن گفتگو می‌شود. همین موضوع باعث شده کارآفرینان و نخبگان حوزه نوآوری بعضاً احساس ناامیدی کنند و خود را در این راه تنها ببینند. یکی از اهداف استیج نزدیک کردن این متخصصان به یکدیگر است تا بتوانند با استفاده از خرد جمعی و تعامل بر مشکلات فائق بیایند.»

این رویداد علاوه بر اینکه پذیرای شرکت‌کنندگان جشنواره اینوتکس است به صورت زنده از طریق وب‌سایت www.inotex.com در دسترس مخاطبان بین‌المللی و علاقمندان قرار خواهد گرفت.

اینوتکس ۲۰۲۳ از ۱۹ تا ۲۲ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۲ در پارک فناوری پردیس، میزبان بیش از ۴۰۰ شــرکت نــوآور و فنــاور در قالب غرفــه دار، هفتادهزار مخاطب فعـــال در حوزه کسب و کار، ۱۵۰ سرمایه‌گذار استارتاپی، ۴۰۰ جلسه بین کسب‌وکارها و ۲۰ رویداد و بخش جانبی‌ست.

انتهای پیام

نظرات خود را با ما درمیان بگذارید

افزودن دیدگاه جدید

کپچا
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.