کد مطلب: 

274982
هک شبکه تلفن همراه کشور تکذیب شد؛ اشتباه از تیم تحقیقاتی همراه اول بود!
در پی ارسال پیامک هشدار زلزله از سوی همراه اوال برای برخی مشترکان، مدیرکل ارتباطات همراه اول، گفت: مرکز تحقیق و توسعه تلفن همراه قصد ارزیابی صحت سامانه اطلاع رسانی بلایای طبیعی از طریق ارسال هشدار برای تعدادی از اعضای تیم در محدوده جغرافیای خاص را داشتند که بدلیل خطای انسانی هشدار مذکور برای قریب به دو درصد از هموطنان نیز ارسال شد.
هک شبکه تلفن همراه کشور تکذیب شد؛ تیم تحقیقاتی همراه اول اشتباه کرد!

به گزارش سیتنا، به دنبال هشدار پیام زلزله برای برخی مشترکان، منابع مسوول در اپراتورهای تلفن همراه هرگونه هک شبکه همراه کشور را تکذیب کردند.

در همین راستا، روابط عمومی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی هر گونه هک شبکه تلفن همراه کشور را تکذیب کرد و افزود که وضعیت شبکه تلفن همراه کشور به صورت دائم توسط مراکز پایش امنیت اپراتورها و وزارت ارتباطات مورد پایش قرار می گیرد و هیچ گونه شواهدی مبنی بر هک این شبکه وجود ندارد و ادعاهای مطرح شده در حال بررسی است.

پیام هشدار زلزله، پوش‌نوتیفکیشین یک نرم‌افزار اندرویدی است!

از طرفی یک کاربر شبکه اجتماعی هم معتقد است که پیام هشدار زلزله، هک نبوده؛ بلکه ممکن است پوش‌نوتیفکیشین یک نرم‌افزار اندرویدی باشد که روی گوشی‌ها نصب بوده است. (خبر)

وضعیت غیرعادی درباره وقوع زمین‌لرزه نداریم

مرکز زلزله‌نگاری کشوری در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که امروز پیامی تحت عنوان هشدار زلزله از طریق خطوط موبایلی برای برخی از مشترکین ارسال شده است، مرکز لرزه‌نگاری کشوری مؤسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران ضمن تکذیب این پیام اعلام می‌نماید هیچگونه وضعیت غیرعادی در خصوص وقوع زمین‌لرزه در هیچ منطقه کشور تا لحظه درج این پیام مشاهده نشده است.(خبر)

پیام هشدار زلزله صحت ندارد

همراه اول در پیامکی برای مشترکان اعلام کرد: اگر پیام هشدار زلزله دریافت کرده اید، این پیام صحت ندارد.(خبر)

رحیمی، معاون پدافند غیرعامل در مورد ارسال پیامک زلزله برای مخاطبین گفت: واحد تحقیقات و توسعه شرکت همراه اول در حال ارزیابی و تست یک سامانه بوده است که براثر خطای انسانی به جای ارسال برای ده گوشی تست برای تمامی افراد ارسال شده است.

ادعای هک شبکه تلفن همراه کذب محض است؛ خطای بخش تحقیق و توسعه همراه اول بود

در همین راستا وزیر ارتباطات برای بررسی خطای همراه اول در ارسال پیام هشدار زلزله واکنش نشان داد. در پی خطای انسانی بخش تحقیق و توسعه اپراتور همراه اول در فعال کردن سامانه هشدار و ارسال «پیام هشدار زلزله» برای تعدادی از مشترکین این اپراتور در شهر تهران و ایجاد نگرانی برای برخی از هموطنان، وزیر ارتباطات دستور پیگیری موضوع و برخورد با مقصرین احتمالی را داد.(خبر)

گفتنی است؛ حوالی ظهر امروز، در گوشی تلفن همراه برخی از مشترکین همراه اول در شهر تهران، پیامی مبنی بر وقوع زلزله و لزوم بیرون رفتن سریع از منزل و محل کار ارسال شد که موجب نگرانی برخی از هموطنان عزیز شد که بررسی اولیه نشان می دهد این اتفاق ناشی از خطای بخش تحقیق و توسعه شرکت همراه اول در حین تست  «سامانه هشدار» بوده است.

اختصاص یک روز مکالمه رایگان به مشترکان جهت دلجویی از ارسال پیامک اشتباهی زلزله

حامد حکاکان، مدیرکل ارتباطات همراه اول هم در گفت‌وگو با شبکه خبر، گفت: در پی هشدار وضعیت زرد و نارنجی روزهای گذشته توسط سازمان هواشناسی مبنی بر احتمال وقوع آبگرفتگی و سیل در برخی از استان ها، مرکز تحقیق و توسعه تلفن همراه، سرویس هشدار سریع برای اطلاع رسانی بلایای طبیعی را راه اندازی نمود که تفاوت عمده این سامانه با پیامک معمولی سرعت و اولویت هشدار می باشد که می تواند باعث کاهش آسیب های جانی و مالی هموطنان عزیزمان از بلایای طبیعی گردد.

وی ادامه داد: در روز جاری کارشناسان مرکز تحقیق و توسعه تلفن همراه قصد ارزیابی صحت عملکرد سامانه مذکور از طریق ارسال هشدار برای تعدادی از اعضای تیم در محدوده جغرافیای خاص را داشتند که متاسفانه بدلیل خطای انسانی هشدار مذکور برای قریب به دو درصد از هموطنان عزیزمان نیز ارسال شده است.

حکاکان گفت: مقرر شد جهت دلجویی از مشترکان، یک روز مکالمه رایگان به عنوان هدیه اختصاص یابد که زمان آن از طریق پیامک اعلام خواهد شد.(خبر)

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

میانگین: 5 (1 vote)
سیتنا 3
2022-12-07 13:27

افزودن دیدگاه جدید