کد مطلب: 

274585
تاکید معاونان وزرای ارتباطات ایران و روسیه بر مقابله با یکجانبه گرایی برخی سکوها و پلتفرم‌های بین‌المللی
معاون وزیر ارتباطات کشورمان در دیدار با همتای روسی، توسعه‌ی زیرساخت‌های ارتباطی مشترک، ترانزیت داده، اقتصاد دیجیتال و بازارسازی برای شرکت های ایرانی و تولید محصولات مشترک و همچنین مقابله با یکجانبه گرایی برخی سکوها و پلتفرم های بین المللی را از جمله مهمترین موضوعات مورد علاقه طرف ایرانی برای همکاری های مشترک با طرف روسی برشمرد.
معاونان وزرای ارتباطات ایران و روسیه، تاکید کردند: مقابله با یکجانبه گرایی برخی سکوها و پلتفرم‌های بین‌المللی

به گزارش سیتنا، معاونان وزرای ارتباطات جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون روسیه در یک دیدار دوجانبه ضمن مرور توافقات پیشین دو کشور بر توسعه روابط و همکاری های مشترک در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات تاکید کردند.

امیر محمدزاده لاجوردی، معاون وزیر ارتباطات و رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت، میزبان الکساندر شویتوف، معاون وزیر توسعه دیجیتال، ارتباطات و رسانه های جمعی روسیه و هیات همراه بود.

مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت در این دیدار که جمعی از شرکت های ایرانی و روسی فعال در حوزه ساخت زیرساخت های ارتباطی نیز حضور داشتند با ابراز خرسندی از تجدید دیدار دو طرف در کمتر از چهار ماه، ابزار امیدواری کرد که سفر هیات روسی به تهران، توسعه روابط دوجانبه دو کشور در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات را شتاب بخشد.

لاجوردی در ادامه پس از تشریح ساختار شرکت ارتباطات زیرساخت و ماموریت های این شرکت، به مرور موضوعات مورد علاقه دو کشور برای توسعه همکاری های مشترک پرداخت.

وی توسعه زیرساختهای ارتباطی مشترک، ترانزیت داده، اقتصاد دیجیتال و بازارسازی برای شرکت های ایرانی و تولید محصولات مشترک و همچنین مقابله با یکجانبه گرایی برخی سکوها و پلتفرم های بین المللی را از جمله مهمترین موضوعات مورد علاقه طرف ایرانی برای همکاری های مشترک با طرف روسی برشمرد.

تاکید معاونان وزرای ارتباطات ایران و روسیه بر مقابله با یکجانبه گرایی برخی سکوها و پلتفرم‌های بین‌المللی

الکساندر شویتوف نیز در این دیدار با استقبال از طرح موضوعات مورد علاقه از سوی همتای ایرانی برای توسعه همکاری ها تاکید کرد که در این سفر برای اجرایی کردن توافقات دوجانبه و همچنین توسعه همکاری ها و همگرایی بیشتر کاملا آماده هستیم.

سپس معاون وزیر ارتباطات کشورمان پیشنهاد کرد که برای اجرایی شدن هر چه سریعتر توافقات نفراتی از سوی دو طرف تعیین شود تا با مذاکرات فشرده زمینه عملی شدن آنها را فراهم کنند که این پیشنهاد نیز مورد استقبال طرح روسی قرار گرفت.

در ادامه این دیدار، شرکت های ایرانی و روسی به بررسی زمینه های مشترک همکاری ها در دو کشور پرداختند.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 1
2022-11-24 13:26

افزودن دیدگاه جدید