کدخبر :273099 پرینت
18 مهر 1401 - 20:17

اقدامات ضربتی برای فیلترینگ پلت‌فرم‌های بین المللی، ضربات جبران‌ناپذیری به همراه خواهد داشت

سرپرست دبیرخانه سازمان نصر کشور، می‌گوید: اقدامات ضربتی برای فیلترینگ پلت‌فرم‌های بین المللی و جایگزین نمودن با ابزارهای داخلی ضربات جبران‌ناپذیری خواهد داشت؛ علی الخصوص در حوزه سرمایه اجتماعی که در حال حاضر هم در این حوزه با مشکلاتی مواجه هستیم.

متن خبر

به گزارش سیتنا، صادق فرامرزی، عضو هیأت رئیسه نصر تهران و سرپرست دبیرخانه نصر کشور با اشاره به اقدامات و مذاکرات انجام شده با حاکمیت در مورد فیلترینگ و اعمال محدودیت‌های گسترده بر اینترنت، گفت: «در نامه‌ای از سوی رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور به وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درخواست برگزاری جلسه‌ای برای صحبت در مورد این موضوعات را مطرح کرده‌ایم.»

فرامرزی عنوان کرد که در این جلسه بناست شرایط بحرانی کسب‌وکارهای اینترنتی در هفته‌های اخیر به‌واسطه محدودیت‌های اینترنت و تصمیمات آتی حاکمیت در مورد شبکه‌های اجتماعی به ویژه واتساپ و اینستاگرام مورد بررسی قرار گیرند.

سرپرست دبیرخانه سازمان نصر کشور در ادامه گفت: «زمانی که اوضاع آرامتر می‌شود باید دید چه تصمیماتی برای شبکه‌های اجتماعی خصوصاً واتس‌اپ و اینستاگرام گرفته می‌شود. باید تلاش کنیم این تصمیمات بدون مشارکت بخش خصوصی و به‌ویژه سازمان نصر اتخاذ نشود.»

او در ادامه به وابستگی معیشت افراد بسیاری به کسب‌وکارهای اینترنتی و اهمیت سرمایه اجتماعی اشاره کرد و افزود: «جایگزینی این شبکه‌ها با ابزارهای داخلی شاید به‌سادگی فراهم نباشد و چنین اقدامی به فرایند مطالعه و پیگیری فراوانی احتیاج دارد. چنین اقدامات ضربتی و حاکمیتی ضربات جبران‌ناپذیری خواهد داشت. علی الخصوص در حوزه سرمایه اجتماعی که در حال حاضر هم در این حوزه با مشکلاتی مواجه هستیم و نگرانی‌های جدی در مورد سرمایه اجتماعی وجود دارد.»

عضو هیأت رئیسه سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران توضیح داد که سازمان نصر جلسات دیگری نیز در سایر ارکان وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات داشته و مستنداتی که در این سازمان گردآوری شده را در این جلسات ارائه داده است.

او ادامه داد: «تخمین خسارت‌هایی که به کسب‌وکارهای اینترنتی در هفته‌های اخیر تحمیل شده و همچنین خسارتی که در صورت ادامه این شرایط به آن‌ها تحمیل می‌شود از جمله تحقیقاتی است که در این سازمان انجام شده و به‌طور مستمر به‌روز می‌شود».

فرامرزی همچنین در مورد تشکیل جلسه با وزیر ارتباطات اظهار امیدواری کرد و گفت: «چاره‌ای نداریم جز گفتگوی مدام و مستمر، ارائه استدلال و اصرار بر آنچه که می‌دانیم به نفع کشور است.»

انتهای پیام

نظرات خود را با ما درمیان بگذارید

افزودن دیدگاه جدید

کپچا
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.