کد مطلب: 

269656
بیت کوین؛ بهترین دارایی برای مقابله با پیامدهای افزایش نرخ بهره بانکی در آمریکا
در جریان افزایش‌های اخیر نرخ بهره بانکی در آمریکا، توانایی بیت کوین در تعدیل شرایط و مقابله با اثرات اقتصادی این اقدام بیشتر از سایر دارایی‌های دیجیتال، از جمله اتریوم بوده و این در حالی است که بیت کوین از نظر قیمتی هم‌بستگی زیادی با بازار سهام آمریکا دارد.
بیت کوین

به گزارش سیتنا، مؤسسه بابل فایننس (Babel Finance) که فعالیت‌های گسترده‌ای در بخش‌های مختلف صنعت ارزهای دیجیتال دارد، اخیراً گزارشی را منتشر کرده است که نشان می‌دهد بیت کوین یکی از بهترین دارایی‌های موجود برای مقابله با فشارهای اقتصادی ناشی از افزایش شدید نرخ بهره بانکی در ایالات متحده است.

بانک مرکزی آمریکا پیش‌تر و در سال جاری، در روزهای چهار مه (۱۴ اردیبهشت)، ۱۶ مارس (۲۵ اسفند ۱۴۰۰) و ۲۶ ژانویه (شش بهمن ۱۴۰۰) نرخ بهره را افزایش داده بود.

در جریان افزایش‌های اخیر نرخ بهره بانکی در آمریکا، توانایی بیت کوین در تعدیل شرایط و مقابله با اثرات اقتصادی این اقدام بیشتر از سایر دارایی‌های دیجیتال، از جمله اتریوم بوده و این در حالی است که بیت کوین از نظر قیمتی هم‌بستگی زیادی با بازار سهام آمریکا و همین طور شاخص بورسی «S&P500» دارد.

بابل فایننس گفت: عملکرد بیت کوین در دوره‌های زمانی مربوط به افزایش نرخ بهره بانکی، نشان می‌دهد که این ارز دیجیتال به‌طور کلی و در مقایسه با دارایی‌هایی مثل سهام و اتریوم، توانایی بیشتری در مقابله با پیامدهای اقتصادی ناشی از این تغییرات مربوط به سیستم پولی دارد.

کارشناسان بابل فایننس برای توضیح چرایی توانایی بیت کوین در مقابله با این تغییرات اقتصادی، به این نکته اشاره کرده‌اند که «بخش قابل‌توجهی از هولدرهای بیت کوین همواره به توانایی‌های این ارز دیجیتال به‌عنوان ابزاری برای ذخیره ارزش و مقابله با تورم، اطمینان دارند».

بنابراین، حتی در دوره‌هایی که بسیاری از دارایی‌های ریسکی، [مانند آلت کوین‌ها و سهام] با سقوط مواجه می‌شوند، بخش اعظمی از هولدرهای بیت کوین همچنان ترجیح می‌دهند که به نگهداری از سرمایه خود ادامه دهند.

بیت کوین

نکته حائز اهمیتی که در این بررسی دیده می‌شود این است که بیت کوین در حالی با پیامدهای اقتصادی ناشی از رشد نرخ بهره بانکی در آمریکا مقابله می‌کند که هم‌بستگی قیمتی این ارز دیجیتال با بازار سهام آمریکا به بالاترین سطح خود از مه سال ۲۰۲۰ (اردیبهشت ۱۳۹۹) میلادی رسیده است.

همان طور که در گزارش بابل فایننس نیز آمده است، همبستگی ۳۰روزه بین بیت کوین و شاخص S&P500 در تاریخ شش مه ۲۰۲۲ (۱۶ اردیبهشت) به ۸۰ درصد رسیده بود که بالاترین سطح از ژوییه ۲۰۱۷ (تیر ۱۳۹۶) محسوب می‌شود.

بیت کوین

در پیش‌بینی آینده قیمت اما، کارشناسان بابل فایننس هنوز مطمئن نشده‌اند که آیا بیت کوین به پایان چرخه نزولی خود رسیده است یا خیر.

برخی از تحلیلگران به‌دنبال نشانه‌هایی برای تأیید رسیدن بیت کوین به کف‌های قیمتی هستند؛ اما در این گزارش قرار نیست به این سؤال پاسخ دهیم که آیا ورود به بازار بیت کوین در شرایط کنونی تصمیم درستی است یا خیر.

بابل فایننس به‌جای تلاش برای پیش‌بینی کف قیمتی بیت کوین، سعی کرده این موضوع را در گزارش خود روشن کند که حتی با وجود کاهش قیمت‌ها و هم‌بستگی زیاد با بازار سهام، قرار نیست بیت کوین خاصیت ذخیره ارزش خود را در این چرخه نزولی به‌طور کامل از دست بدهد.

تحلیلگران بابل فایننس اعلام کردند: مانند آنچه در گذشته دیده‌ایم، قرار نیست چشم‌انداز بلندمدت بیت کوین با یک سقوط قیمتی دیگر خدشه‌دار شود؛ چراکه همچنان افرادی هستند که به این ارز دیجیتال باوری اساسی دارند.

انتهای پیام

گزارش از زهرا رحیمی

به این محتوا امتیاز دهید: 

میانگین: 5 (4 رای)
کاربر
2022-06-19 14:10

افزودن دیدگاه جدید